Yerel Haber

83. Yerel Medya Semineri Marmaris’te Başladı

28
sport

83. Yerel Medya Semineri Marmaris’te Başladı

Türkiye’nin en yaygın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği eğitim seminerlerinin 83’üncüsü  Marmaris’te başladı.

83. Yerel Medya Semineri Marmaris'te Başladı

Türkiye’nin en yaygın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği eğitim seminerlerinin 83’üncüsü Muğla’nın Marmaris İlçesinde başladı.

İki gün devam edecek olan seminere Aydın, Muğla, Burdur, Denizli illeri ve ilçelerinden yaklaşık 150 gazeteci katıldı. Seminer Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto ve Konrad-Adenauer-Stiftung Derneği (KAS) Türkiye Temsilcisi Sven-Joachim Irmer’in açılış konuşmasıyla başladı. 2 gün süerecek eğitim kapsamında toplan 4 oturumda konusunda uzman gazeteciler bilgi alış verişinde bulunacak.

Seminerin ikinci oturumunda gazeteci Emine Munyar “Ekonomi Haberciliği”; TGC Balotaj Kurulu Üyesi Serkut Bozkurt “İnternet Haberciliği”, ÇGD İstanbul Temsilcisi Uğur Güç “Basında Örgütlenme” başlıklı birer konuşma yaptı.

Seminer, üçüncü oturumla devam edecek. Oturumda; TGC Hukuk Danışmanı Gökhan Küçük “Haber ve Hukuk”; TGC Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Özdemir “Resmi İlanlar ve Yerel Gazetecilik” başlıklı konular hakkında bilgi verecek.

Seminerin 4. oturumu 19 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Bu oturumda Milliyet Gazetesi Haber Araştırma Müdürü Pınar Aktaş “Medyada Cinsiyetçi Dil Sorunu”; 32. Gün Yayın Yönetmeni Hilmi Hacaloğlu “Saha Haberciliği”; Sanat tarihçisi, yazar, heykeltıraş Gürol Sözen “Yerel Medya ve Kültür” konuları hakkında sunum yapacak. Seminer yarın saat 14’te sertifika töreni sona erecek. – MUĞLA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.