Yerel Haber

BAŞKAN TOKAT’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR.

13
sport

BAŞKAN TOKAT’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Ocak ayı meclis toplantısının ardından bazı yerel gazetelerde ve sosyal medyada çıkan Temizlik işçilerinin iş bırakma eylemi haberleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Büyükşehir Yasası’nın getirdiği yeni bütçe ve düzenlemeler çerçevesinde belediyemizin karşı karşıya kaldığı durum nedeniyle bugüne kadar gerek meclisimizde, gerek personelimizle yaptığımız toplantılarda, gerekse daire amiri arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılarda, kimi zamanda yaptığımız açıklamalarla kamuoyu ile paylaşmaktan kaçınmadığımız içinde bulunduğumuz mali sorundur. Bu durum 2019’a kadar da böyle devam edecek görünüyor. Bizler elimizdeki tüm olanakları kullanarak personelimizi mağdur etmemeye, en azından asgari bir ölçüde bu sıkıntıyı sabitleyerek atlatmaya çalışıyoruz. 2019 yılından itibaren muafiyetler kalkacak, nereye hizmet götürürseniz karşılığını da alacaksınız. Dolayısıyla bu süreci bu şekilde götüreceğiz.
Kaldı ki mağdur olan sadece temizlik işçiler değil, buna rağmen gelen her paradan ilk önce sayıca onlar kalabalık olduğu için onların maaşlarını ödemeye çalışıyoruz. O günlerde bir toplantı yapmak istediler, ben de başkan yardımcılarını ve birim amiri arkadaşımı gönderdim ancak onlar illaki başkan gelecek demişler ve ben de gittim. ‘Arkadaşlar buraya sizi dinlemeye geldim. Buyurun kim ne söyleyecekse dinliyorum’ dedim. Yaklaşık 5 dakika bekledim, hiç kimse tek kelime etmedi. Bunun üzerine ben bir kez daha durumu açıklayan bir konuşma yaptım ve oradan ayrıldım. Buna rağmen o tatsız hadiseyi yaşattılar. Aslında mağdur olan, cezalandırılan Milas halkıdır. Oysa halkı cezalandıramazsınız. Zaten bu olayın hemen ardından kendilerine maaş ödemesi yapıldı.Basında belirtildiği gibi 4 maaş alacakları yok. Sanırım içeride ya bir aylıkları kaldı ya da bir buçuk aylık maaşları.” diyerek yaşanan süreci anlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.