Yerel Haber

Bodrum Belçika Fahri Konsolosluğu Açıldı

74
sport

 Bodrum Belçika Fahri Konsolosluğu Açıldı

Belçika Krallığı’nın Bodrum Fahri Konsolosluğu açıldı.

Belçika'nın Bodrum Fahri Konsolosluğu Açıldı

Belçika’nın Bodrum Fahri Konsolosluğunun açılışı dolayısıyla Fahri Konsolos Onursal Dylan Özatacan’ın işlettiği OrtakentMahallesi’ndeki otelde etkinlik düzenlendi.

Açılışa, Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Marc Trenteseau, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bazı resmi daire amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Muğla Valisi Amir Çiçek, açılışta yaptığı konuşmada, Muğla’nın güzelliklerini başka ülkelerdeki insanların da yaşanmasını istediklerini belirterek kente gelen Belçikalı turist sayısının önümüzdeki yıllarda artacağına inandığını ifade etti.

Büyükelçi Marc Trenteseau da Muğla’ya yılda yaklaşık 60 bin Belçikalı turist geldiğini aktardı. Bölgeye gelen Belçikalı turist sayısının Türkiye’yi ziyaret edenlerin yüzde 10’unu oluşturduğuna işaret eden Trenteseau, “Uzun yıllardır bu nadide ilimiz sınırları içerisinde bir fahri konsolosluğun açılması ile alakalı projelerimiz vardı. Belçika Bodrum Fahri Konsolosluğu ve Belçikalı vatandaşlar ile yerel otoritenin güzel çalışmalar yapacağına inanıyoruz.” dedi.

Törende Onursal Dylan Özatacan’a Fahri Konsolos beratı verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.