Yerel Haber

DEVE GÜREŞLERİ BU HAFTA SONU GÜLLÜK ARENADA

82
sport

DEVE GÜREŞLERİ BU HAFTA SONU GÜLLÜK ARENADA

Ege Bölgesi’nin sevilen kış eğlencelerinden olan deve güreşlerinde 2016-2017 sezonunun ikinci güreşi 4 Aralık’ta Milas’ın Güllük Mahallesi’nde yapılacak .

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat himayesinde, Güllük Deveciler Derneği Başkanı Okan Akar tarafından organize edilen güreşlerin 3.’sü Güllük Arena’da düzenlenecek. Yörük kültürünün bir parçası olan festivalde tülü cinsi 130 deve güreşecek. Ege,Marmara ve Akdeniz bölgelerinin dört bir yanından getirilecek develerin güreşeceği etkinlik ücretsiz olacak. Güllük Mahallesi’nde kurulan özel alanda düzenlenecek etkinlikten bir gün önce ise kortej yürüyüşü gerçekleşecek.
Kültürümüzü yaşatıyoruz
Güllük Geleneksel 3. Deve Güreşi hakkında konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Milas Belediyesi olarak yörük kültürümüzü yaşatmak adına deve güreşlerini ilçemize geleneksel olarak gerçekleştiriyoruz. Güreşlerin ilkini geçtiğimiz hafta sonu Bafa mahallemizde yaptık, bu hafta sonu ise Güllük mahallemizde geçen yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz festivalimizin bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. Güreşler örf ve adetlerimizi yaşatmanın yanı sıra ekonomik ve kültürel açıdan da önem taşıyor. Güllük mahallemizde gerçekleştireceğimiz festivalimiz için tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Güreşlerimiz ücretsiz olacak ben tüm halkımızı Deve güreşi festivalimize davet ediyorum” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.