Yerel Haber

KARAADA ŞENLİKLERİNDE YAĞMUR-EĞLENCE VE CESET

42
sport

KARAADA ŞENLİKLERİNDE YAĞMUR-EĞLENCE VE CESET

Leleg Uygarlığı Pedasa Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından organize edilen 7. Karaada Şenliği Bodrum’da gerçekleştirildi…

Vatandaşlar, sabah saatlerinde Kumbahçe İskelesi’nde kalkan teknelerle Bodrum açıklarındaki Karaada’ya taşındı. Karaada kahvaltısıyla başlayan etkinlikte 5 kilometrelik doğa yürüyüşü, balık tutma yarışması ve şiir yarışması düzenlendi. Leleg Uygarlığı Pedasa Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından Bodrum Belediyesinin katkıları organize edilen etkinliğe, yaklaşık 500 kişiyi tekne ile adaya getirdiklerini belirten Derneğin başkanı Mehmet Melengeç, kendi imkanları ile gelenler ile bu yıl 750 kişilik kalabalık bir grubu ağırlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Şenlikte Bodrum’un geçmişini ve tarihini tanıtacağız” dedi…

Her sene düzenlenen şenliğe halkın büyük ilgi gösterdiğini anlatan Melengeç, “Şenliğimizin yerel ayağı çok güçlü. Doğa yürüyüşümüz, eski çocuk oyunlarımız var. Bu sene yelken yarışı ve oltayla balık tutma gibi deniz etkinliklerimiz de oldu. Etkinliği ulusal boyuta taşımak için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi iş birliğiyle “gençlik ve doğa merkezi” projesi de planladık” dedi. Doğanın korunmasına dikkat çekmek amacıyla sahilde kıyı temizliği de yapılan etkinlikte, şairler şiir okudu. Bodrumlu ressamların eşliğinde ” Bodrum” temalı resim ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü’nün standında el baskı tekniği uygulaması yapıldı. Şenlikte ayrıca, Bodrumspor’un yelken sporcuları da gösteri sundu.

YAĞMUR YAĞDI ARDINDAN CESET BULUNDU

Karaada’da İp atlama, çelik çomak gibi oyunların da oynandığı şenlikte, vatandaşlar aileleriyle birlikte güzel havanın tadını çıkarırken kısa süreli yağan yağmur dan kaçanlar buldukları saçak altına sığınmak için birbirleri ile yarıştılar. Teknelerle Karaada’ya gidenler, şenliklerin yapılacağı alana yaklaşık 100 metre mesafede, sahile vurmuş sadece ayağında botları bulunan çırılçıplak bir erkek cesedi buldular, durumu Bodum Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bildirdi.

UZUN SÜRE SUDA KALMIŞ

Adaya gelen sahil güvenlik ekipleri, 40 yaşlarında bir kaçak göçmene ait olduğu sanılan erkek cesedinin çürümüş olmasından uzun süre suda kaldığını belirledi.

CESEDİ GÖRÜNCE ŞOKE OLDUK

Olay yerindeki gerekli incelemelerin ardından cesedin önce Bodrum Devlet Hastanesi Morgu’na ardından da otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi. Görgü tanıklarından evli 3 çocuk babası çiftçi Rıza Çoban (60), cesedi gördüklerinde şoke olduklarını belirtip, “Hemen sahil güvenliğe durumu bildirdik” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.