Yerel Haber

Okuduysanız Bizde Okuyalım Kitap Projesi

38
sport

Okuduysanız Bizde Okuyalım Kitap Projesi

Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken’ den Bir Kitap Projesi Daha

Seydikemer Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “ Okuduysanız Bizde Okuyalım” kitap projesi hazırlandı.
Proje okul kütüphanelerini zenginleştirmek, öğrencilerde okuma kültürü oluşturmak, okuyan bir toplum oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. Proje kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi dâhil tüm eğitim kurumlarına duyurulacak olup 2017 Ocak ayında sonlandırılması planlanmaktadır. Kampanya kapsamında toplanan kitaplar kurulacak komisyonca ayıklanıp tasnif edilecek, öğrenci seviyelerine göre okullara dağıtılacaktır.
Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken; “İlçemizde her sene kitap okuma projeleri hazırlıyoruz. Daha önceki senelerde; 1001 Kitap Projesi, Seydikemer Okuyor, Okullar Kitapla Buluşuyor, Seydikemer Kitap Okuyor gibi projeleri hayata geçirmiştik. Şimdide “Okuduysanız Bizde Okuyalım” projesini hayata geçirerek “Farklı ve Farkında Şehir” hedeflerimize kitap okuyarak ulaşacağız. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi dâhil tüm eğitim kurumlarına duyurularak daha fazla okuyuculara ulaşılarak daha fazla kitap toplanıp dağıtılması planlanmaktır. Ülkemiz ve Seydikemer de kitap okuma alışkanlığını artırmak için projemize sahip çıkmamız gerekmektedir. Projemizi duymayanlara duyuralım. Daha fazla kitap toplayalım. Kitaplarımızı Seydikemer Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderebilirsiniz” dedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.