Bodrum Haber
Yerel 2

BATAN GÖÇMEN TEKNESİNİN SORUMLULARI YAKALANDI

BODRUM YEREL HABER

0 85

BATAN GÖÇMEN TEKNESİNİN SORUMLULARI YAKALANDI

Bodrum’da üç küçük göçmen çocuğun ölümüyle sonuçlanan kaçakçılığın sorumluları yargı önünde hesap verecek.

Bodrum Gümbet sahili açıklarında batan fiber tekneden kurtarılan 20 düzensiz göçmenden 2’si hastanede hayatını kaybetmiş, olayla ilgili 4 kişi gözaltına alınmıştı.

22 Ekim günü sabah saatlerinde batan göçmen teknesiniin sorumluları, Bodrum KOM Grup Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. Üç küçük çocuğun hayatını kaybettiği göçmen faciasına adları karışan 9 kişi bugün Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Gümbet’te kıyıdan ayrıldıktan yaklaşık 30 metre sonra batan Ela isimli tekneyi temin eden B.Ç ile H.C isimli şahıslar, facianın hemen ardından yakalandı. Aynı gün, tekneyi temin eden şahıslardan Ş.O ile S.T adlı şahıslar ile ölen göçmenleri otelinde konaklatan A.A  isimli bir şahıs daha polis ekileri tarafından gözaltına alındı. Göçmenleri kaldıkları otelden alarak çıkış noktasına minibüs ile götürdüğü tespit edilen A.D, olayda gözcülük yapan ve tekne battıktan hemen sonra olay yerinden kaçan S.İ., minibüsü temin eden Ö.T. ve teknenin çıkış noktasına götürülmesine yardım eden V.B. isimli şahıslar ise olaydan bir gün sonra yakalandı.

Facianın 9 şüphelisi, bugün Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Yerel 1
Yorumlar
Loading...