KAYMAKAM DR. GÖDEKMERDAN’A KARYA ÇİÇEKLERİNDEN ZİYARET 

 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 03–05 Haziran 2016 tarihleri arasında Konya-Akşehir’de gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası birinciliği kazanan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Gençlik Spor Kulübü Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan’ı ziyaret etti.

Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette, Dr.Gödekmerdan başarılarından dolayı öğrencileri, öğretmenleri ve velileri tebrik ederek çeşitli hediyeler takdim etti.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Akşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Minikler Geleneksel Türkiye Şampiyonasında, 91.40 puanla Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Gençlik Spor Kulübü birinciliği kazandılar. 13 ekibin katıldığı şampiyonada birinciliği kazanan ekip ve eğitmenleri Kaymakam Dr. Gödekmerdan’ı ziyaret ettiler.

Kaymakamlık ziyaretinde konuşan Karya Çiçekleri kulübünün kurucusu, hocaların hocası olarak da bilinen Akın Rüştü Fetvacı şunları söyledi:

“Amacımız çocuklarımızı halkoyunları sayesinde kötü alışkanlıklardan korumak. Disiplin içerisinde çalışıyoruz. Velilerimiz de bu işe çok destek veriyorlar. Başarı elde edildi ama kolay elde edilmedi. Öğrencilerimiz hem okullarında çok başarılılar, hem de şampiyonalarda başarılı performanslar gösteriyorlar. Son şampiyonada da herkesin çok beğenisini kazandılar. Yarışmaya katılan diğer topluluklar geldiler haklı bir başarınız, haklı bir birinciliğiniz oldu diye bizi tebrik ettiler” ifadelerini kullandı.

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ise Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Gençlik Spor Kulübü öğrencilerinin elde ettiği başarıdan övgüyle bahsederek şu ifadeleri kullandı:

“Halkoyunları kültürümüzün çok önemli bir bölümü, çok önemli bir parçası. Gençlerimize bu bilincin verilmesi, bu değerlerle donatılması olayın diğer bir önemli bölümü. İnşallah bu başarılarınızın devam eder. Gerçekten çok güzel çalıştırılmış bir ekip, ben devamlı seyrediyorum. Ben hatta başka zamanlardaki şampiyonları da seyretmiştim, daha büyük ekiplerin gösterilerini de seyretmiştim. Ama bu kadar düzenli, bu kadar uyumlu, bu kadar güzel oynayan başka bir ekip görmedim. Bunu gerçekten söylüyorum. Bunda da öğretmenlerimizin çok büyük katkısı var. Bu küçük yavrularımızın kendi becerileri ve folklor sevgileri var. Bütün bunların hepsi bir araya gelince böyle bir başarı ve güzellik ortaya çıkıyor” diye konuştu.

Loading...