BODRUM’DA KARNE HEYECANI

Ülke genelinde olduğu gibi Bodrum’da da öğrenciler karne heyecanı yaşadılar. Bodrum’da başarılı öğrencilere Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklaşa yürüttüğü “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik” programı kapsamında karne hediyesi olarak bisiklet dağıtıldı.

Başarılı öğrenciler karne hediyelerini Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan’dan aldılar.Ülke genelinde olduğu gibi Bodrum’da da öğrenciler karne heyecanı yaşadılar. 2015- 2016 Eğitim Öğretim yılı son gününde başarılı öğrencilerden bazılarına karne hediyesi olarak bisiklet dağıtıldı. Kaymakamlık bahçesinde yapılan törende öğrenciler hediyelerini Kaymakam Dr. Gödekmerdan’dan teslim aldılar.

Öğrencilere trafik kurallarına uyarak binmek şartıyla binmeleri gerektiği söyleyen Dr. Gödekmerdan: Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı yaptığı protokol gereği başarılı gençlerimize bisiklet dağıtımı kampanyası devam ediyor. Daha öncede ilçemizde ve Türkiye genelinde bisikletler dağıtılmıştı bugün de 18 gencimize bisikletlerini vereceğiz. Buradakiler haricinde de okullarımıza 157 bisiklet teslim edilecek orda öğretmenlerimizin sorumluluğunda başarılı öğrencilerimize bisikletleri kullandırılacak. Ben başarılı gençlerimizi kutluyorum öğretmen arkadaşlarımızı okul idarecilerimiz tebrik ediyorum. Bisikletlerimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Trafik kurallarına uymak suretiyle bisikletlerinizi kullanın diyorum” dedi.

 Kaymakam Dr. Gödekmerdan karne heyecanı yaşayan öğrencilere ve ailelerine yönelik bir de mesaj iletti.

Kaymakam Dr. Gödekmerdan yaptığı açıklamada;  “Bugün karneler dağıtılacak. Bütün gençlerimize, öğrencilerimize, velilerimize hayırlı tatiller diliyorum. Sağlıklar, mutluluklar diliyorum. 3 ay boyunca gençlerimiz sağlıkla mutlulukla güzel bir tatil geçirsinler inşallah” dedi.

Loading...