ÇOCUKLARIN OYNADIĞI MOLİERE’İN ”CİMRİ”Sİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri Moliere’in CİMRİ adlı oyununu sahneledi. Oyunu  izleyenlerin, öğrencileri ayakta alkışlamalarıyla son buldu.

Yüksel Ünver/Bodrum Yerel Haber

Bodrum Halk Eğitim ve A.S.O Müdürlüğü Bünyesinde ”Okullara Hayat Olsun Projesi” Kapsamında Açılan Uygulamalı  Tiyatro kursuna katılan Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri ve Tiyatro Bodrum Bodrum Oyuncuları grubunun ortak çalışmasıyla Moliere in Cimri adlı oyunu Mahinur Cemal Uslu İlkokulu tiyatro salonunda sahnelendi.

Bir gün önce trafik kazası geçiren oyunda”cimri” karakterini canlandıran Muhammet Baran Gün ise yüzünde ve vücunda oluşan yaralanma ve şişliklere rağmen,  oyunu oynaması takdirle karşılandı. Sahnelenen oyunda karakterleri canlandıran Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin performansları ise profesyonel oyunculara taş çıkarttı.Çocukları izlemeye gelen anne ve babalar çocuklarıyla gururlandılar.Oyunu sahneleyen ve yöneten Aylin Önder Özdemir ise uzun süre ayakta alkışlandı.

Oyun: Cimri

Yazan:  Molière

Yöneten: Aylin Önder Özdemir

Oyuncular:

Muhammet Baran Gün

Buğra Adakçı

Mustafa Demirtokat

Aysu Melike Gümüş

Deniz Berge

Rüzgar Ünver

Sılanaz Tatar

Batuhan Öztürk

Arda Tuna Arım

Lavinya Atamer

Kaan Korkmaz

Buket Pay

Demir Fındıklar

Oyun bitiminde konuştuğumuz Aylin Önder Özdemir oyun hakkında bilgiler vererek şunları söyledi ”Bu sürede hep destekçimiz Olan Bodrum Halk eğitim Müdürü Mehmet Ünal’a, müdür yardımcıları Nazife Mert ve Melike Akay’a  Cumhuriyet Ortaokulu müdür yardımcısı Yunus Emre Şen’e ve diger öğretmen arkadaşlarıma, ve en önemlisi bütün öğrencilerim ve kendi adıma yaz-kış, gece- gündüz demeden çocuklarımızı, tiyatro eğitimi için kendilerinden feragat ederek bu güne taşıyan velilerimize çok teşekkür ediyorum. Bir çok zorluk ve aksiliklere rağmen tiyatroya bu kadar sarılan öğrencilerimi gözlerinden ve yüreklerinden öpüyorum. Son olarak oyundan bir gün önce kaza yaptığı halde öğretmenim arkadaşlarım çok emek verdi, oynayamazsak çok üzülürler diyerek ağzı burnu şiş bir halde  sahneye çıkıp arkadaşlarının emeğini yücelten Muhammet Baran Gün’e sonsuz sevgi ve şükranla. Tiyatro iyidir.Saygılarımla”

Loading...