BODRUM BASIN PLATFORMU BİLDİRİ YAYINLADI…

BUGÜN SABAH SAATLERİNDE KENT MEDYA GRUBU ORGANI KENT TV’NİN YAYIN YAPTIĞI BİNADA POLİS TARAFINDAN ARAMA YAPILMASI VE KENT MEDYA GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI DR. OĞUZ POYRAZ’IN GÖZALTINA ALINMASI HAKKINDA, BODRUM BASIN PLATFORMU’NDAN BİLDİRİ YAYINLANDI.

Kamuoyuna yönelik yayınlanan basın bildirisinde, “Masumiyet Karinesi İlkesi”ne vurgu yapıldı.

Bodrum Basın Platformu’nun Dr.Oğuz Poyraz’ın gözaltına alınması ile ilgili bildirisi şöyle:

Devletimize, milletimize ve demokrasiye karşı yapılan hain darbe girişiminin ardından, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında, birçok kurum ve kuruluşta kişiler gözaltına alınarak, yargı birimlerine teslim edildiği, milletçe zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde, Bodrum Basın Platformu’nun üyesi olan Kent Medya Grubu’nda polis tarafından arama yapılmış ve Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz evinden gözaltına alınmıştır. “Masumiyet Karinesi İlkesi” gereğince, Türk Milleti adına görev yapan yargı tarafından suçu kesinleştirilmemiş herkes suçsuzdur.

Öyle inanıyoruz ki; yargı, suçlu ile suçsuzu ayırmak için gerekli hassasiyeti gösterecektir. Buna olan inancımız tamdır.

Saygılarımızla…

BODRUM BASIN PLATFORMU

Loading...