Dhkp/c Üyesi Kadın Bodrum’da  Yakalandı

Bodrum’da, üç gün önce  tatile gelen, hakkında yakalama kararı bulunan ve DHKP-C üyesi olduğu belirtilen 40 yaşındaki Başak Çağlar Ataşer, gözaltına alınıp, tutuklandı.

Dhkp/c Üyesi Olmakla Suçlanan Kadın Bodrum'da Tatil Yaparken Yakalandı, System.String[]
MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, üç gün önce annesi, kız kardeşi ve çocuğu ile tatile gelen, hakkında yakalama kararı bulunan ve DHKP-C üyesi olduğu belirtilen 40 yaşındaki Başak Çağlar Ataşer, gözaltına alınıp, tutuklandı.

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, otel kayıtlarından Ankara Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında ‘Patlayıcı, yakıcı ve öldürücü alet ve ateşli eşyayı meskun mahalde ateşlemek, patlatmak ve bırakmak’ suçundan yakalama kararı bulunan Başak Çağlar Ataşer’in, üç gündür Bodrum’da olduğunu belirledi. Bunun üzerine Ataşer’in, annesi, kız kardeşi ve çocuğu ile kaldığı Akyarlar Mahallesi’ndeki otele bu sabah operasyon düzenlendi. Başak Çağlar Ataşer gözaltına alındı. Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülen Ataşer, buradaki ifadesinde, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi birinci sınıfında iki aylık öğrenciyken okuldaki öğrenci olaylarına karıştığı için yakalandığını belirtip, “DHKP/C örgüt üyeliğinden ve molotofkokteyli atmak suçundan yargılanarak 14 yıl ceza aldım. 1995 – 2003 yılları arasında 8 yıl süre ile cezaevinde yattım. Af ve infaz yasa değişiklikleri nedeniyle 2003 yılında tahliye oldum. Örgüt ile iki aylık öğrencilik dönemi dışında hiç irtibatım olmadı. Cezaevinde yattığım dönem içerisinde bile örgüt mensuplarının bulunduğu koğuşta kalmayı kabul etmeyerek diğer koğuşlarda kaldım” dediği öğrenildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Başak Çağlar Ataşer, tutuklanarak Muğla E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Loading...