Uğur Boran Son Yolculuğuna Törenle Uğurlandı.

Bodrum’da kaymakamlık yaptıktan sonra Bitlis’ e vali olarak atanan ve üç gün önce yaşamını yitiren Uğur Boran bugün Bodrum Kaymakamlık önünde düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurlandı.

 

Bodrum’da kaymakamlık yaptıktan sonra Bitlis’ e vali olarak atanan ve üç gün önce yaşamını yitiren Uğur Boran bugün Bodrum Kaymakamlık önünde düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurlandı. Uğur Boran, görev yaptığı yıllarda Bodrumluların gönlüne taht kurmuştu. Boran, sevilen, sevecen, güler yüzlü kişiliği ile halk ile kucaklaşan görev anlayışı ile hizmet etmesi ile tanınıyordu.
Ankara Atatürk Lisesi ve ardından 78 yılında Mülkiye mezunu olan Uğur Boran eşi Dilek, Emre ve Burçe adlı iki evladı bulunuyor.Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ‘O kaymakam ve vali olmanın dışında Bodrum’un Uğur ağabeyiydi. 3 yaşından 93 yaşına kadar herkesin sevcgisini kazandı. Bodrum turizmde bugün Hindistan, Çin ve Kanada’da tanıyorsa bu Uğur ağabeyimizin sayesinde olmuştur dedi.Boran’ın son yolculuğuna sanat siyaset, spo ve turizmin duayen isimleri uğurladı.
1996 yılında, Tokat’ın Erbaa İlçesi’nden Bodrum Kaymakamlığı’na atanan ve 1996-2000’li yıllarda kaymakamlık yaptıktan sonra Bitlis valiliğine atanan ve 5 yıl sonrada emekli olan evli ve iki çocuk babası Uğur Boran yaklaşık üç yıldır tedavi gördüğü akciğer kanseri hastalığı nedeniyle üç gün önce İstanbul’daki evinde yaşamını yitirmişti.
Bodrum’da görev yaptığı sürece başta turizm olmak üzere, kültür, sanat ve spor alanında birçok etkinliğe destek olan turizm yatırımlarının Bodrum’ a gelmesi için büyük çaba harcayan evli ve iki çocuk babası Uğur Boran’ın vasiyeti üzerine bu gün bodrum’da son yolculuğuna uğurlandı. Saat 16.00 da Bodrum Kaymakamlığı önünde Boran için düzenlenen törene Bodrumluların ilgisi çok büyük oldu. Yaklaşık üç bin kişi Boran’ı son yolculuğuna uğurlarken törene eşi Dilek Boran, OĞLU Emre Boran,Vali Amir çiçek, eski bakanlardan Işılay Saygın, Kaymakam Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon (CHP), BODER ( Bodrum Otelciler ve turistik İşletmeciler Derneği ) Başkanı Halil Özyurt, Deniz Ticaret Odası Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, eski emniyet genel müdürü Mehmet Ağar, modacı Cemil İpekçi, Ali Şen, Sadri Şener, (Tarbzonspor eski başkanı) eski bakan Lütfullah Kayalar, eski bakan Safter Gaydalı, Milletvekili Aydın Ayaydın, eski kaymakam ve vali Cumhur Güven Taşbaşı, Boran’ın mülkiyeden sınıf arkadaşları ile yaklaşık 3000 kişi katıldı. Boran’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi üzerine karanfiller ve begonviller ile süslendi .
Bodrum eski kaymakamı ve İstanbul vali yardımcılığından emekli olan ESKİ Turizm tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ‘Bir insan kaymakam veya vali olabilir, ancak Uğur gibi iyilik, hoşgörü, cesaret, tarafsızlık ve devletin hukuk kuralları içerisinde hareket etmiştir. Zamanında karar alma, toplumu sevme, hangi kesimden olursa olsun herkesi kucaklama yeteneği herkeste olmayabilir. Uğur bunların hemen hepsine sahipti, dolayısı O’nunla birlikte başarıda geldi, o nedenle ilçe O’nu çok sevdi. Çok iyi hizmetler yaptı, O’nu tanımaktan gurur duyuyorum dedi.
Kaymakamlık binası önünde düzenlenen törende Boran’ın mülkiyeli sınıf arkadaşları Mustafa Kardeş ve Mülkiye Başmüfettişi Serdar İyidere Boran’ın özelliklerini anlatan konuşmalar yaptı.
Kaymakamlık binası önünde düzenlenen törenin ardından çarşı merkezinde Merkez Adliye Camii’ne getirilen Boran’ın cenazesi ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından vasiyeti üzerine Torba Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Loading...