Çalışmalar sürüyor

Bodrum’da sıcak asfalt çalışmaları, hava sıcaklıklarının en yüksek oranda seyrettiği şu günlerde de hız kesmeden sürüyor.

Çalışmalarına Gümüşlük ve İçmeler yanı sıra tüm yarımada genelinde devam eden Bodrum Belediyesi ekipleri, bölge bölge yolların bakım ve onarımlarını yapıyor.
Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda, Bodrum yarımadasının tamamında yaşanan yol problemlerine en kısa sürede çözüm getirilmesi hedefleniyor. Bu nedenle belediye ekipleri, vatandaşların mağduriyetlerini de önlemek için hava şartları da müsait olduğu müddetçe çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
Çalışmalar kapsamında; Bodrum 3. Bölge’deki Gümüşlük Mahallesi deforme olan yollar asfaltlanarak bakıma aldı; yol zemininde, Bodrum Belediyesi’ne ait asfalt şantiyesinde üretilen 960 ton sıcak asfalt kullanıldı. Ayrıca İçmeler Mevkii Akçabük Sokak’taki 1300 metrelik yol, 520 ton sıcak asfalt malzemeyle kaplandı.
Çalışmaları yerinde inceleyen Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcı Taner Uslu, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağının bilgisini vererek, ilçe genelinde gerek duyulan zeminlerdeki sıcak asfalt uygulamalarını ve bakım onarım faaliyetlerini, aciliyeti bulunan bölgelere önceliği vererek hızla sürdürdüklerini söyledi.

Loading...