Bodrum Muğla Haberleri

YANAN ÇÖPLÜK, ZEHİR SOLUYAN BODRUMLU,BU UTANCI ÜSTLENEN YOK. ! 

YANAN ÇÖPLÜK, ZEHİR SOLUYAN BODRUMLU,BU UTANCI ÜSTLENEN YOK. !

Bodrum çöplüğü ile ilgili sorunlar yaklaşık 30 yıl önce Torba Mahallesinde bulunan bir vadi çöp toplama alanı olarak kullanılarak başladı.


bodrum çöplüğüTurizmin gelişmesi ile hızla artan nüfus karşısında son yıllarda çöp toplama merkezinde yaşanan sorunda arttı. Çöp toplama alanında özellikle yaz aylarında çıkan yangınlar rüzgar esen yönde yaşayanların kabusu oldu. Solunum rahatsızlığı çekenlerin sağlık sorunları arttı.

Yaşanan çöp sorunu karşısında Bodrum da yaşayan kişilerle görüştüğümüzde aldığımız cevaplar da herkes çöp toplama sahasında çıkan yangından duman solumaktan bıktığını açıkça dile getiriyor. Vatandaşlar sorunun çözülmesi için yetkililerden çözüm beklediklerini söylüyor.Bodrumu yönetenlerden ise  bu utancı üstlenen yok.

30 yılda 2.5 milyon metreküp çöp biriken Torba mahallesinde bulunan vadide Muğla Büyükşehir Belediyesi rehabilite çalışmalarına başlamış. 13 adet 50 metre çap aralıklarla, metan gazı çıkış bacası açılmış. Çöpün üzerine toprak ile kapatma çalışmaları devam ediyor. Ancak hala yeni düzenli çöp toplama sahası ne zaman nereye yapılacağına dair bir açıklama yok.

Turizmin incisi Bodrum halkı da bu belirsizlik ve çaresizlik karşısında şaşkın ve tepkili.

Yorumlar
Loading...