- Advertisement -

OYFEST BAHAR FESTİVALİ BAŞLADI

OYFEST BAHAR FESTİVALİ BAŞLADI

0 153

OYFEST BAHAR FESTİVALİ BAŞLADI

Ortakent Yahşi Bahar Festivali (OYFEST) kortej yürüyüşüyle başladı. Ortakent-Yahşi Güzelleştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen OYFEST, 1-3 Haziran tarihlerinde Ortakent Yahşi sahillerine renk katacak.

Festival,  Tatil Köyü önünden kortej yürüyüşüyle başladı. Bodrum’daki sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen ve İyi Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz’ın partilileriyle birlikte katıldığı festival korteji renkli görüntülere sahne oldu. OYDER Başkanı Ahmet Aras ve yönetim kurulu üyelerinin öncülüğünde yapılan kortej, Yahşi sahili boyunca devam etti. Esnafın ve Ortakent halkının Türk bayraklarıyla eşlik ettiği korteje yabancı turistler de büyük ilgi gösterdi. Sahil yolunda yaklaşık 200 stantın açıldığı festivalde ilk gün Müsgebi Cafe’deki Ersin Şov ile devam etti.

Festival için hazırlanan alanda konuşan OYDER Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Ceylan, festivalin tüm etkinliklerinin Ortakent Marina ve Yahşi sahil yolu üzerinde gerçekleştirileceğini belirtti. Ceylan, üç gün sürecek festival boyunca başta yelken yarışları olmak üzere, masa tenisi, profesyonel tavla ve briç turnuvalarının gerçekleştirileceğini, resim atölyeleri ve Lena Erdil ile windsurf workshop gibi ücretsiz faaliyetlerin ve yarışmaların düzenleneceğini belirterek tüm Bodrum halkını Ortakent’e davet etti.

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras da bu yıl ikincisi düzenlenen Ortakent Yahşi Bahar Festivali’nin bu sene 13 gün daha geç başladığını belirterek, korteje katılan tüm misafirlere teşekkür etti. Aras, “Yarın akşam saat 20.00’de şovlarımız başlayacak. Grup 84 konseri ile festivalimiz devam edecek” dedi.

RENGARENK BİR FESTİVAL

2 Haziran’da festival süresince gün içerisinde devam eden aktiviteler sonrası akşamı saat 21.00’de yine Ersin Şov, saat 22.00’de ise rock müzik grubu ‘Grup 84’ Ortakent Marinada konser verecek. Festivalin son günü 3 Haziran’da ise etkinlikler ve kupa törenlerinin ardından Can& Aylin konseri ile festival sona erecek.

Festival kapsamında Ortakent Yahşi sahil yolunda 200’e yakın yemek, tasarım, takı, yöresel ürünler, antikalar ve sanat ürünlerinin yer aldığı alışveriş stantları, gece yarısına kadar açık kalarak festival ziyaretçilerinin ilgisine sunulacak.

Yorumlar
Loading...