Bodrum Haber
Yerel 1

CHP’DE GÜNDEM ‘MEHMET KOCADON’

BODRUM YEREL HABER

0 62

CHP’nin Bodrum Belediye Başkan aday adayları,  ilçe binasında bir araya geldi. Refik Ülgen haricindeki tüm aday adayları ile İlçe Başkanı Halil Karahan’ın bulunduğu toplantıda gündem Mehmet Kocadon…

Pazar günü Ankara’ya çağrılan aday adayları, Genel Merkez’in Bodrum Belediye Başkan adayı olarak bir kez daha Kocadon’u gösterebileceği ihtimalini değerlendiriyor. Aday adaylarının böyle bir durumda nasıl tavır alacağı merak konusu… Aday adayları “Kocadon’un atama  ile aday gösterilmesi” durumunda ortak tavır göstermeyi planlıyor.  Sürecin başladığı ilk andan itibaren “önseçim” taleplerini dile getiren İlçe Başkanı Halil Karahan ile birlikte fikir teatisi yapan aday adaylarından bazıları ‘meclis üyeliği’ konusuna sıcak bakarken, bazı aday adaylarının ‘istifa’yı gündeme getirebileceği konuşuluyor. Konu ile ilgili açıklama, yarın Ankara’da yapılacak toplantının ardından gelecek.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan, Gürün’ün bir kez daha aday seçilmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Kocadon’a “Bir kez daha Bodrum” önerisi getirildiği siyasi kulislerde tartışma yaratmıştı.

Yerel 2
Yorumlar
Loading...