DİKKAT! METEOROLOJİK UYARI

YÜKSEL ÜNVER

0 84

DİKKAT! METEOROLOJİK UYARI

Bölgemizin 05 Şubat 2020 Çarşamba gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.
05 Şubat Çarşamba günü beklenen sağanak yağışların, kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla il geneli, Antalya’nın batı kıyı ilçeleri ve doğu ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (metrekareye 100 kg ve üzeri yağış) yağış şeklinde olması bekleniyor.
06 Şubat Perşembe günü beklenen yağışların, Antalya merkez ve doğu ilçeleri, Burdur’un doğusu, Isparta merkez ile güney ve doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışların, Kıyı Kesimlerde sağanak, İç Kesimlerde yağmur, karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
SICAKLIKLAR:
Hafta ortasına kadar mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıklarının önce Balkanlardan sonra Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerle birlikte, bölgemiz genelinde hissedilir derecede (sahil kesimlerinde 6-8, iç kesimlerde 8-12 C derece) azalarak önümüzdeki hafta başına kadar mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.
RÜZGÂR:
Rüzgârın, 05 Şubat Çarşamba günü güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına şeklinde (70- 100 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
Kuvvetli lodos fırtınası nedeniyle çarşamba ve perşembe günleri soba ve baca gazı zehirlenmeleri meydana gelme ihtimali olduğundan, vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye olunur.
Yağışlı sistemin 07 Şubat Cuma günü bölgemizi terk edeceği tahmin ediliyor.
Yorumlar
Loading...