Bodrum Haber
Yerel 2

8 adet Mavi Bayraklı Halk Plajı İle Rekor Bodrum’da

0 90

8 adet Mavi Bayraklı Halk Plajı İle Rekor Bodrum’da

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TURÇEV) öncülüğünde Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen Marina Mavi Bayrak Sorumluları Eğitimi ve Sürdürülebilirlik Çalıştayı, 10 – 11 Mayıs tarihleri arasında Bodrum İsis Otel’de düzenleniyor.

Marinalarda mavi bayrak kriterlerinin uygulanmasına yönelik sunumların ve bilgilendirmelerin yer aldığı eğitim semineri ve çalıştaya Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu da bir konuşma yaptı. Uslu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un selamlarını ileterek başladığı konuşmasında, “Bodrum Belediyesi olarak 8 adet halk plajını işletiyoruz ve ülke geneline baktığımızda belediyenin kendi başına işlettiği halk plajı sayısında rekor yine bizde. Bu plajlarımızın hepsi de mavi bayraklı. Birçok belediye mavi bayraklı plajları işletmelere veriyor. Biz ise Bodrum’da halkımızın en iyi şekilde yararlanabilmeleri için kendimiz işletmeyi daha uygun buluyoruz. Her yıl mavi bayrak kriterlerini yerine getirebilmek, mavi bayraklarımızı kaybetmemek, dahası koruyarak sayısını artırabilmek amacıyla Bodrum Belediyesi olarak birçok önlem alıyoruz. Bu önlemlerin arasında sosyal sorumluluk projeleri de bulunuyor. Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Denize en çok Mavi yakışır sloganıyla yaklaşık üç ay süreyi kapsayan, her yaz sezonu öncesinde başlattığımız Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Çalışmalarını özenle sürdürüyoruz.  Amacımız elbette denizlerimizi temizlemenin yanı sıra çevreyi koruma bilincinin yaygınlaştırılmasını sağlamak; çocuklarımıza gençlerimize bu bilinci aşılamak. Bu nedenle bağcı hikayesine göre bizim asıl amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. Kolay yolu seçip çevreyi kirletenlerle ancak bu şekilde mücadele edebiliriz. Denizlerimizi, çevremizi ne kadar temiz tutarsak geleceğe de o kadar yaşanabilir bir çevre ve eşsiz güzellikte bir doğa ile bütünleşen güzel bir ülke ile farkındalık sahibi nesiller bırakırız” dedi.

Mavi Bayrak Ödüllü 22 marinayı temsilen kayıt yaptıran Mavi Bayrak temsilcilerine iki gün sürecek eğitimin sonunda sertifika verilecek.

Royal
Yorumlar
Loading...