Bodrum Haberleri
gzt

Dünya Değişim Günü ‘’ Değişim Nefes ile başlar’’ Bodrum’da kutlandı.

Dünya Değişim Günü ‘’ Değişim Nefes ile başlar’’ Bodrum’da kutlandı.

0 171

Dünya Değişim Günü ‘’ Değişim Nefes ile başlar’’ Bodrum’da kutlandı.

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) Tarafından toplumun ve dünyanın değişimi için ilan ettiği 7 Temmuz Dünya Değişim Günü, Değişim Nefes ile başlar sloganı ile Gümbet sahilinde Otel Sami Beach’te kutlandı.

Düzenlenen etkinlikte yerli ve yabancı turistlere, Değişim ve Nefes Uzmanı Merve Tanrıverdi eşliğinde nefes alma teknikleri gösterildi.Etkinlik dans ve çeşitli ikramlar ile devam ederken son olarak yapılan oryantal sürprizi izleyicilerden yoğun ilgi topladı.

Değişim Uzmanı ve Nefes Uzmanı Merve Tanrıverdi ile yapılan görüşmede; “Biliyorsunuz ki nefes hayat demektir. Nefes değişimle başlar. O yüzden burada nefes tekniklerini uygulattık. Çünkü nefesinizi düzgün aldığınız zaman, bilinçli nefes çalışmaları yaptığınız zaman, öfke, stres, depresyon gibi şeyleri kontrol altına alabilirsiniz. Kontrollü bir yaşam sağlayabilirsiniz.Değişim nefesle başlar diyoruz’’ ifadelerini kullanarak; sözlerine devam etti.

“Değişim Nedir deyince aklımıza gelen”

‘’Değişim deyince akla sonsuz seçenekler geliyor, ama biz burada spesifik bir değişimden bahsediyoruz.Daha aydınlık bir gelecek için tüm dünyanın topyekün pozitif yönde değişimini kastediyoruz.Gezegenimiz tehlike sinyalleri veriyor, her geçen gün milletler arası yeni savaşlar çıkıyor.

Teknoloji ilerliyor ve bu, insanlığın da ilerlediği şeklinde bir yanılgı yaratıyor, ama dikkatlice bakıldığında teknolojik ilerlemenin insanlığı daha aydınlık bir geleceğe taşımadığı görülüyor. Bu yüzden teknolojik ilerleme ile insanlığın ilerlemesini birbirinden ayırmalıyız. Biz burada insanlığın aydınlanmasından bahsediyoruz.İnsan robot değil ki, teknolojik ilerleme insanın üst modellerini ortaya çıkarsın, o yüzden teknolojiyi bir tarafa bırakalım ve insanlıktan bahsedelim.

Gezegenin, toplumların ve bireylerin gelişmesi, ilerlemesi bütünleşmesi için değişim gerekiyor. Herkes değişmek istiyor, dünyanın pozitif yönde değişmesini istiyor ama bunu sağlayamıyor, bunun nedenlerini araştıralım insanlar neden değişimi sağlayamıyor?

İşte bu soruların cevabını bulmak için bu gün burada Dünya Değişim Gününde bu değişim anahtarını size sunuyoruz’’şeklinde konuştu.

mzt
Yorumlar
Loading...
%d blogcu bunu beğendi: