Bodrum Muğla Haberleri

Bodrum Güvercinlikte Caretta Caretta Operasyonu

Bodrum Güvercinlikte Caretta Caretta Operasyonu

0 303

Bodrum Güvercinlikte Caretta Caretta Operasyonu

Dün akşam saatlerinde DEKAMER tarafından yapılan bir ihbar üzerine AKUT Bodrum,Milas Belediyesi ve DEKAMER’den 3’er görevli olay yerine hareket etti.

AKUT Bodrum ekibine dün akşam, DEKAMER (Deniz Kaplumbağaları Araştırma ve Rehabilitasyon Merkezi) yetkililerinden gelen ihbar üzerine Güvercinlik koyu, Labiance Otel mevkiinde yaralı bir kaplumbağanın olduğu ve Milas Boğaziçi mahallesi Maya Tatil köyü mevkiinde ölü bir caretta caretta olduğu ihbarı yapıldı.

Yapılan ihbar üzerine AKUT Bodrum,Milas Belediyesi ve DEKAMER’den 3’er görevli olay yerine hareket etti.

AKUT ekibi güvercinlikteki yaralı kaplumbağayı, belediye ekipleri ise, Maya tatil sitesi yakınındaki ölü kaplumbağayı aldı.Kaplumbağaları alan AKUT ekibi Muğla’ya doğru yola çıktı. Yatağan bölgesinde DEKAMER görevlileri ile buluşan ekip kaplumbağaları yetkililere teslim etti.

 

DEKAMER’den yapılan açıklamaya göre, yaralı 30-35 yaşlarında (dişi) caretta’nın kafasında kasıtlı olduğu tahmin edilen bir travma olduğu, tedavisinin yapıldığı, diğer temizlik ve tetkiklerin devem ettiği açıklanırken ölü olan kaplumbağanın 20-25 yaşlarında (erkek) olduğu ve bağırsaklarının henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı parçalanmış oldu tespit edilmiştir.  Çalışmalarımı devam etmekte olduğunu açıkladı.

Yorumlar
Loading...