Bodrum Haber
iRFAN K.T

NERMİN YILDIRIM YENİ ROMANI MİSAFİR ile ZAİ BODRUM’A KONUK OLUYOR!

0 30

NERMİN YILDIRIM YENİ ROMANI MİSAFİR ile ZAİ BODRUM’A KONUK OLUYOR!

Edebiyatımızın usta kalemlerinden Nermin Yıldırım, altıncı romanı Misafir’i konuşmak üzere, yeni nesil kütüphane Zai Bodrum’a konuk oluyor. Buruk, muzip ve her şeye rağmen ümit dolu romanı Misafir’i, hep kitap logosuyla okurlarına ulaştıran Nermin Yıldırım, 24 Kasım Cumartesi günü 17.00’de gerçekleşecek söyleşinin ardından kitaplarını da imzalayacak.

Nermin Yıldırım’ın merakla beklenen yeni romanı Misafir, hep kitap logosuyla raflarda yerini aldı. Başarılı yazar Misafir’de buruk, muzip ve her şeye rağmen ümit dolu bir hikâyeyi o derin anlatımıyla, incelikle ve şefkatle dokuyor. Yeni romanında yakın geleceğe dair ürkütücü, tuhaf ama bir o kadar da tanıdık bir dünya yaratan Yıldırım’ın; bir akıl hastanesinde kurduğu bu dünya, dış dünyanın hem bir parçası hem de ta kendisi gibi görünüyor.

Daha önce beşinci romanı Dokunmadan’ı ve Unutma Beni Apartmanı ile Rüyalar Anlatılmaz romanlarının yeni basımlarını da hep kitap logosuyla okurlarına ulaştıran Nermin Yıldırım’ın, Saklı Bahçeler Haritası adlı romanının yeni baskısı da hep kitap tarafından yayımlandı.

Sevilen yazar 24 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 17.00’de Zai Bodrum’da gerçekleştireceği söyleşinin ardından, kitaplarını da imzalayacak.

MİSAFİR HAKKINDA

Nermin Yıldırım bu kez, garip bir Ev’in; hemşirelerin “abla”, hastaların “misafir”, başhekimin “baba” diye adlandırıldığı, her geçen gün daha katı kurallarla yönetilen tuhaf ama bir yandan da çok tanıdık bir akıl hastanesinin kapılarını aralıyor. Biri Ev sahibi, diğeri misafir, biri genç, diğeri yaşlı, biri geçmişe, diğeri geleceğe bakan Esin ve Rikkat’ten hareketle, içeridekilerin ve dışarıdakilerin, tek tek çıldırmaktan vazgeçip topluca delirenlerin buruk, muzip ve her şeye rağmen ümit dolu hikâyesini anlatıyor. Misafir, normalini yitirmiş, çokça incinmiş, bolca incitmiş bir dünyada, kırılmış hayallerin, ertelenmiş sevgilerin, hakkıyla yaşanamamış ömürlerin ortasında, kendine sığınacak yer arayanların romanı… Yıldırım, sızının ve şifanın hikâyesini, o derin anlatımıyla, incelikle, şefkatle dokuyor.

NERMİN YILDIRIM HAKKINDA

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli gazete ve dergilerde muhabir, editör ve köşe yazarı olarak çalıştı. İlk romanı Unutma Beni Apartmanı 2011 senesinde (DK-hep kitap, 2017) yayımlandı. Onu Rüyalar Anlatılmaz (DK, 2012-hep kitap, 2017), Saklı Bahçeler Haritası (DK, 2013-hep kitap, 2018), Unutma Dersleri (DK, 2015) izledi. 2017’de hep kitap tarafından yayımlanan Dokunmadan adlı romanıyla Dünya Kitap 2017 Yılın Telif Kitabı Ödülü’ne layık görüldü. Son romanı Misafir 2018’de hep kitap tarafından yayımlandı. Romanları Sırpça, Bulgarca, Çince, Arapça, Lehçe, Azerice, Makedonca gibi dillere çevrilen Yıldırım, uluslararası yazar programlarına konuk olarak, 2013 kışını Köln Kültür Dairesi’nin davetiyle Köln’de, 2015 sonbaharını Şanghay Yazarlar Derneği’nin davetiyle Çin’in Şanghay kentinde geçirdi.

Yerel 2
Yorumlar
Loading...