Bodrum Haberleri
gzt

BESİAD GELENEKSEL PERŞEMBE TOPLANTISI

0 16

BESİAD GELENEKSEL PERŞEMBE TOPLANTISI

Bodrum Esnaf ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği  “Perşembe Toplantısı” Engin Kaplan Başkanlığı’nda Churchill Bistro’da gerçekleşti.

10.Dönem Yönetimi’nin bu kısa sürede gerçekleştirdiği ve hayata geçireceği projeleri üyeleriyle paylaştığı toplantıya, Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Deveci’nin açılış konuşmasıyla başlandı.

Üyelerden Arzum YALÇIN’ın Kalite Yönetim Sistemleri Bilinçlendirme Sunumu’nun ardından, BESİAD Başkanı Engin Kaplan söz aldı.

Konuşmasında Amerikan Hastanesi ile yapılan anlaşma ile ilgili bilgi verirken, üyelerimiz için sağlanacak birçok avantaj ile ilgili çalışmaların devam ettiğini de ifade etti.

Eğitim alanında önemli projeler üzerinde çalışan BESİAD Yönetim Kurulu; Bodrum Campus kurucusu Yrd. Doç. Dr. Ural Aküzüm işbirliği ile gerçekleştireceği Micro MBA projesinin tanıtımı yapılırken, projenin detaylarında Bilgi Üniversitesi’nin akademik kadrosunun yanı sıra önemli uzman ve akademisyenlerin Bodrum’a getirileceği kapsamlı bir MBA programının donanımına sahip olduğu ifade edildi.

Tip 2 Diyabet ve Hipertansiyon İlaçlarının Etken Maddelerinin Sinerjistik İlişkisinin İncelenmesi adlı araştırma projesi ile Harward Üniversitesi’ ne yüzde yüz burs hakkı kazanan Uluç Kadıoğlu’na hediye edilecek tabledi BESİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan dedesi Ahmet Gümüş’e takdim eden Engin Kaplan:

“Değerli gencimiz Uluç Kadıoğlu hepimizi gururlandırırken şahsen ve BESİAD olarak Uluç ve Uluç gibi değerli gençlerimize elimizden gelen her türlü fedakarlığı göstererek geleceğin Aziz Sancarları’nın yetişmesine destek olmaktan onur duyarız.’ dedi.

Bodrum iş dünyasının en önemli problemlerinden biri olan istihdam sorununa çözüm olmaya yönelik Bodrum CV projesinin tekrar hayata geçirilmesi adına BODTO ile işbirliği içerisinde çalışmaların sürdürüldüğünden de bahsedildi.

Moskova’ya bir iş seyahati planlayan BESİAD yönetimi, bunu hem bir iş seyahati hem de Moskova’daki konsolosluk ve resmi kurumlara ziyaret şeklinde düzenleyecek.

BESİAD’ın bu yıl 9uncusu yapılacak gelenekselleşen iş zirvelerinin formatıyla ilgili Engin Kaplan şunları söyledi:

“ 8 yıldır sürdürdüğümüz iş tanıtım toplantıları adı altında bir organizasyon yapıyoruz. Bu toplantılar üyelerimiz arasında olan ticareti büyük ölçüde geliştirdi. Biz 10.dönem yönetimi olarak her konuda olduğu gibi bunda da çıtayı yükseltmek için; gerçek anlamda bir iş zirvesine dönüşmesi açısından, Türkiye’deki TÜRKONFED, GESİFED, EGİAD, TÜGİAD, TÜSİAD gibi önemli iş örgütleriyle birlikte Bodrum’da 4-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek bir zirve planlıyoruz. “

Engelli çocuklar yararına Bodrum Sağlık Vakfı’na yaptırılan plaketlerin takdimi ile devam eden toplantı; plaket alan üyelerin kendilerini ve sektörlerini tanıtmalarının ardından toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

gzt
Yorumlar
Loading...
%d blogcu bunu beğendi: