Bodrum Muğla Haberleri

Gürün’den Türkiye’de ilk olacak proje

Bodrum Yerel Haber

Gürün’den Türkiye’de ilk olacak proje

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP Muğla adayı Osman Gürün, yeni bir projesini daha tanıttı. Şahsi sosyal medya hesabından projesini duyuran Gürün’ün yeni projesi “Büyükşehir sizden ‘elektrik’ alıyor” sloganıyla Üretkent.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP Muğla adayı Osman Gürün, Türkiye’de ilk olacak bir projesini daha tanıttı. Şahsi sosyal medya hesabı üzerinden projesini tanıtan Gürün, projenin Türkiye’nin ilk tarım ve enerji parkı Üretkent’i gelecek dönemde hayata geçireceklerini açıkladı.

Projenin Menteşe ilçesi’nde 4 bin 300 metrekare alan üzerine kurulacağını ve Türkiye’de bir ilk olacağını belirten Gürün, park içerisinde bulunan elektrik üreten spor aletleri ile vatandaşların hem spor yapabileceğini hem de tesisin belli bir elektrik ihtiyacının bu yolla karşılanacağını söyledi. En önemli özelliğinin çocuklara yönelik olduğunu açıklayan Gürün, proje hakkında şu bilgileri verdi;

“Türkiye’de daha önce benzeri yapılmamış bir park yapıyoruz. Parkımızın içerisinde cam kafeterya ve hobi seraları olacak. Türkiye’de ilk kez yapılacak olan bu tesisin en önemli özelliği çocuklarımıza, tarımı, toprağı ve sporu sevdirecek olması. Bununla birlikte halkımızın spor yapabilmeleri için bir spor alanımız olacak. Bu spor alanımızın özelliği ise elektrik üretmesi. Hemşerilerimizin yaptığı spor ile parkın içerisinde bulunan hobi seralarının ısıtılması sağlanacak. Bu sayede çocuklarımıza çevre, tarım ve sürdürülebilir enerji bilincini küçük yaşta aşılamayı amaçlıyoruz. Vatandaşlarımızın bu spor alanında yapacakları her hareket bitkilere can vatandaşlarımıza sağlık olarak geri dönecek.”

 

Yorumlar
Loading...