Bodrum Muğla Haberleri

SADUN BORO MÜDAVİM’DE ANILACAK

Yüksel Ünver

SADUN BORO MÜDAVİM’DE ANILACAK

Türk amatör denizciliğinin büyük ustası Sadun Boro, ölümünün dördüncü yılında uzun yıllar oturduğu ve şimdi Bodrum Müdavim olarak hizmet veren evinde, ailesi, yakın arkadaşları ve denizci dostlarının da katılımıyla anılacak.

Tekneyle dünya turu yapan ilk Türk olarak tarihe geçen ve 5 Haziran 2015 günü Marmaris’te tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında aşama veda eden Merhum Sadun Boro, uzun yıllar oturduğu, halen ailesine ait olan ve 2019 yılı itibari ile Bodrum Müdavim Lokanta & Meyhane olan mekânda anılacak. Murat Oğan, Özlem Oğan ve Fuat Oğan’ın işletme sahipleri olduğu Bodrum Müdavim’de Sadun Boro anısına düzenlenecek olan anma etkinliğine, ailesi yakın arkadaşları ve denizci dostları katılacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Murat Oğan, tam 4 yıl önce kaybettiğimiz ünlü Türk Denizcisi Sadun Boro’nun kendi evinde, sevdiği yiyeceklerle ve dostlarının katılımıyla bir anma etkinliği düzenlediklerini belirtti.

5 Haziran Çarşamba günü saat 18.00-20.00 saatleri arasında gelen misafirleri zambak çiçekleriyle karşılayacaklarını belirten Murat Oğan, Sadun Boro’nun kendi yaptığı ve misafirlerine kendi spesiyali olarak ikram ettiği Rom Punch, ahtapotlu pilav, deniz mahsullerinden oluşan ikramlar, sigara böreği ve Boro’nun sevdiği helvanın da bu menüde yer alacağını da sözlerine ekledi.

Kale ve deniz manzarasının bir araya geldiği, kumsalında günün her saati keyifle vakit geçirebileceğiniz ve her katında farklı bir huzur bulunan Müdavim, Bodrum’a özgü lezzetlerin, Ege Mutfağı ile harmanlandığı bir yemek dükkânı olarak hizmet veriyor.

Yorumlar
Loading...
%d blogcu bunu beğendi: