bayram

BODRUM ZABITASINDAN KÖPEKLİ SALDIRIYA HIZLI MÜDAHALE..

Bodrum Yerel Haber

0 151

BODRUM ZABITASINDAN KÖPEKLİ SALDIRIYA HIZLI MÜDAHALE..

Geçtiğimiz günlerde Bodrum’da biri kız, diğeri erkek; 15-16 yaşlarındaki iki kişinin köpeklerini kullanarak yarattığı korku ve panik hali tepkilere neden olduğu için gazetemiz BODRUM YEREL HABER’de  yer almıştı. 

YASA : ZABITA HUZURU SAĞLAR.

Bodrum Yerel Haber olarak konuyu kamuoyunun gündemine taşıdık. “Bodrum’da Köpeklerini İnsanlara Saldırttılar” başlıklı haberimiz kamuoyundan,ilgililerden ve okurlarımızdan ilgi ve haklı tepkiye neden oldu. 

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü konuyla hemen ilgilenip harekete geçti. 

Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 10 Maddesi;   “MADDE 10 – (1) Belediye zabıtasının görevleri şunlardır: a) Beldenin düzeni ve esenliği ile ilgili görevleri; 1) Belediye sınırları içinde beldenin düzenini, belde halkının huzurunu ve sağlığını sağlayıp korumak amacıyla kanun, tüzük ve yönetmeliklerde, belediye zabıtasınca yerine getirileceği belirtilen görevleri yapmak ve yetkileri kullanmak” der. Ancak genel olarak zabıta bu yetkisini pek kullanmaz. Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bu anlamda daha öncesinde olduğu gibi, haberimize konu olan sorun ile ilgili de ezber bozmuştu. Zabıtanın yasal müdahalesi sonrasında şehrin göbeğinde ki; Bodrum’a yakışmayan duruma son verilmiştir.

BODRUM ZABITASI ÖRNEKTİR. 

Zabıtanın bu konudaki tavrına ilişkin olarak; İletişim Fakültesi mezunu iletişimci Çiğdem Erko: “Zabıta’nın tek görevi işgaliye, etiket, kantar-tartı kontrolü değildir. Toplumsal-sosyal sorumlulukları da vardır. Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bu konuda örnek bir tavır sergilemiştir. Bu doğru tutumun devamının Bodrum için önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. Çevre Aktivisti Yüksek Mimar Nazan Yılmaz ise: “Bodrum Belediye Zabıta Müdürlüğü bu yerinde ve yasal müdahale ile daha da büyüme olasılığı olan bir vahşiliğe son vermiştir. Ancak bu noktada biz vatandaşlarında sorumlu davranması zabıtayı yalnız bırakmaması gerekiyor. Bu tutumu ile zabıta, Bodrum halkının zabıtası olma özelliğini bir kez daha ortaya koymuştur. 7/24 kentteki hayatı kolaylaştırmak için emek harcayan Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü emekçilerini kutluyorum” görüşlerine yer verdi. Bodrum Yerel Haber medya grubu olarak haberimizin ilgili yerlere ulaşmasından, kamuoyunda olması gereken ilgiyi bulmasından, en önemlisi pozitif bir sonuca sebebiyet vermesinden duyduğumuz memnuniyeti siz değerli takipçi ve okurlarımızla paylaşma gereği duyduk. Bununla; “Bodrum’un sadace zabıtası değil, aynı zamanda Bodrum yaşayanlarının sözü olan bir sesi de var” demiş olduğumuzu düşünüyoruz. Ancak en önemlisi haberimizi ihbar kabul edip, toplum çıkar ve huzuru için seri bir şekilde doğru müdahaleyi yapan Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne okurlarımız adına tebrik ve teşekkürleri sunmak vicdani sorumluluğumuzdur. 

Yorumlar
Loading...