BİTEZ’DE KUTU MENFEZ ÇALIŞMALARI BİTİYOR.

Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla Bitez Mahallesi Adliye Caddesi üzerinde yağmur suyu drenaj çalışmalarında sona yaklaşıldı.

 

Adliye Caddesi üzerinde başlayan çalışmalar kapsamında  620 metrelik mesafede 2’ye 2 metre ölçülerinde kutu menfez çalışmaları sona ermek üzere. Sürekli su taşkınlarının yaşandığı bölgede çalışmalar Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi ( MUSKİ ) ve Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından yürütülüyor.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras konuyla ilgili, “Buraya büyük bir kanal projemiz vardı. Bir iki ay zarfında bu bölgeyi tümüyle toparlayacağız. Bitez’i sel baskınlarından kurtaracağız ve o görüntüleri artık Bitez’in gündeminden çıkaracağız. Bu büyük bir çalışma. Yaklaşık 1,5 milyon TL’lık bölümünü belediye bütçemizden karşılayacağız. Aynı zamanda Muğla Büyükşehir Belediyemiz bize araç, gereç, personel desteği veriyor. Hep birlikte Bodrum için çalışıyoruz” demişti.

 

Hava şartlarının uygun gitmesi halinde bir hafta içinde yolun trafiğe açılması planlanan çalışmaların ardından ise bölgede Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından meydan, yol, kaldırım ve çevre düzenlemeleri gerçekleştirilecek.

Loading...