Başkanlardan Turgutreis Yaşam Merkezi’nde İnceleme

Başkanlardan Turgutreis Yaşam Merkezi’nde İnceleme

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras inşaatı devam eden Turgutreis Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Bodrum ilçesinde Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve 16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve ödülleri kapsamında en iyi proje dalında birincilik ödülü alan Turgutreis Yaşam Merkezi inşaatını başkanlar yerinde inceledi. İçerisinde kent market, çocuk oyun parkı seyir terası, atölye, dükkanlar, sergi alanları ve 50 araçlık otoparkın bulunduğu 7312 metrekare alan üzerine kurulu Turgutreis Yaşam Merkezi inşaatının yüzde 20’si tamamlandı. 

12 Milyon TL yatırımla Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum ilçesine yapılan inşaatı ziyaret eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras sahada yetkililerden bilgi aldı ve inşaatı gezdi. 

Bodrum Belediye Başkanı Aras; “Büyükşehirle işbirliği içerisinde güzel Bodrumumuz için çalışıyoruz”

İnşaat tamamlandığında Bodrum’un çok kullanışlı sosyal bir merkeze sahip olacağını söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Büyükşehir’in alt yapıdan üst yapılara Bodrum’u yatırım kentine çevirdiğini söyledi ve Başkan Gürün’e teşekkür etti. Ahmet Aras; “Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi olarak uyum içerisinde güzel Bodrumumuz için çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz özellikle alt yapı konusunda Bodrumumuzda müthiş bir yatırım hamlesi başlattı. Otogar, liman ve Turgutreis Yaşam Merkezi inşaatlarımız son sürat devam ediyor. Ödüllü proje olan Turgutreis Yaşam Merkezi tamamlandığında farklı fonksiyonları ile kullanışlı bir sosyal merkeze sahip olacağız. Bodrum’a verdiği önem ve yatırımlar için Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Dr.Osman Gürün ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

Loading...