LİVERPOOL BELEDİYE BAŞKANI ROTHERY FETHİYE’NİN EŞSİZ GÜZELLİKTEKİ KOYLARINI GEZDİ

Tatil yapmak için Fethiye’ye gelen Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery, tekne ile denize açıldı. Eşsiz güzelliğe sahip olan koyların tadını çıkaran Başkan Rothery, ‘Ülkeme döndüğüm zaman orada yaşayanlara Fethiye ve Türkiye’nin tatil için güvenli olduğunu anlatacağım’ dedi.

Erdoğan Karagöz‘ün haberine göre; Holiday 10 teknesi ile Fethiye’nin birbirinden güzel koylarını gezen Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery, pandemi açısından Fethiye’nin oldukça güvenli olduğunu belirtti. Türkiye’de alınan tedbirleri öven Rothery, ülkesine dönünce Fethiye ile kardeş şehir protokolü için görüşmeler yapacağını vurguladı. İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan, Fethiye ve denizciler hakkında Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery’e bilgiler aktardı.

Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery yaptığı açıklamada, “Fethiye baktığınız zaman hala aynı. İnsanlar çok sıcakkanlı ve cana yakın. Sadece işletme açısından biraz büyüdüğünü fark ettim. Korona virüsü salgınında en başta kurallara uymalıyız. Çok fazla kabalık ortamlarda bulunulmamalı. İnsanlar kendilerine ve sağlıklarına dikkat etsinler. Hijyen kurallarına da özen göstermeliyiz. Ülkeme döndüğüm zaman orada yaşayanlara Fethiye ve Türkiye’nin tatil için güvenli olduğunu anlatacağım. Liverpool ve Fethiye’yi birbirine çok benzetiyorum. İki yer de turizm odaklı. Bu yüzden pandemiden olumsuz etkilendik. Liverpool’a döndüğüm zaman kardeş şehir konusunda fikir alışverişinde bulunacağım. Kesinlikle bu konu üzerinde yoğunlaşacağım” dedi.

Loading...