Bodrum Haberleri
gzt

GENÇLER ARASI KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMALARI 25-28 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR…

YÜKSELÜNVER

0 34

GENÇLER ARASI KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMALARI 25-28 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR…

Milli duygularımızın ve kültürümüzün yaşatılması, gençlerimiz arasında yaygınlaşmasının sağlanması, benimsenmesi ve gençlerin serbest zamanlarının değerlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla her yıl Kültür ve Sanat Yarışmaları düzenleniyor.

Kültür ve Sanat Yarışmaları 2019 yılı içerisinde Türk Müziği, Tiyatro, Şiir Okuma ve Bilgi Yarışması olmak üzere dört ayrı kategoride düzenlenecek.

Yarışmalar 25-28 Şubat tarihleri arasında Muğla’da yapılacak. Ulaşım ve yeme-içme Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğünce karşılanacaktır.

Bilgi Yarışması: 3 kişilik ekipler halinde yarışılacak

Coğrafya, Edebiyat, Görsel Sanatlar, Güncel Konular, Müzik, Tarih, Genel Kültür, Vatandaşlık, Sayısal Mantık konularından çoktan seçmeli sorular sorulacak.

Tiyatro Yarışması: Sevgi, saygı, sorumluluk, adalet, anne-baba sevgisi, güven, özgüven, hoşgörü gibi değerler eğitimi konuları üzerine özgün bir senaryo yazılarak Muğla’da sergilenecek.

Şiir Okuma Yarışması: Vatan, Milli Mücadele, Bağımsızlık, Kahramanlık konularında Şiir Okuma yarışması gerçekleştirilecek.

Türk Müziği Yarışması: 18-23 yaş arası gençler için (Lise Mezunu ya da Üniversitede okuyan)

Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın BİNBİR; 2018 yılında Gençler arası Kültür ve Sanat yarışmalarında Muğla ilini temsilen Bilgi Yarışması ve Tiyatro Yarışmasını Milas Gençlik Merkezine üye gençlerimiz kazanmıştır. Hedefimiz 2019 yılı içinde de  aynı başarıyı yakalamak ve tüm branşlarda önce İl Birincisi olup, ardından İzmir’de ki Bölge Finallerinde Muğla’yı temsil etmektir. Bölge finallerinde 1. Olan ekip Mayıs ayı içerisinde ki Türkiye Finallerine katılıyor ve derece giren ekipler Yurtdışı Kültür gezisine katılmaya hak kazanıyor. Kültür ve Sanat yarışmalarına başvurular Milas Gençlik Merkezine bizzat gelerek yapılmaktadır.

 

gzt
Yorumlar
Loading...
%d blogcu bunu beğendi: