Bodrum Haber
Mazoot

TÜRKİYE’NİN İLK MÜTEAHHİT SERTİFİKA PROGRAMI AÇILDI

0 132

TÜRKİYE’NİN İLK MÜTEAHHİT SERTİFİKA PROGRAMI AÇILDI

Ülkemizdeki üniversitelerde müteahhitlik konusunda özel bir eğitim verilmemesinden yola çıkan İstanbul Aydın Üniversitesi, arsası olup kendisi inşaat yapmak isteyen ve daha önce müteahhitlik yapmamış olan kişilerin de katılabileceği “Müteahhitlik Eğitimi Sertifika Programı” başlattı. Programa katılmak için üniversite düzeyinde eğitim almış olma şartı da aranmıyor.

Mimarlık ve mühendislikfakültelerinde eğitim alanlar dahil, farklı bölümlerden mezun olan hattaüniversite mezunu olmayanlar artık müteahhitlik yapabilecek. Evini kentseldönüşüme verecek olan, arsası olup kendisi inşaat yapmak isteyen kişilereyönelik olarak İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Müteahhitlik Eğitimi SertifikaProgramı açıldı.

Katılımcılara,iş dünyasının patron ya da yöneticileriyle birebir tanışma şansı sağlayan sertifikaprogramı ayrıca kolay yaşam olanağı sağlayan, ergonomiye uygun yapılar inşa etme teknikleri, arsa seçimi, işlevsellik,ulaşılabilirlik, maliyet ve lokaysan gibi kriterlere uygun düşünme yeteneğinigeliştirmek için önemli bir fırsat sunuyor.

İstanbul,İzmir, Ankara, Bursa ve Hatay illerinde açılan programlar temel düzey ve ileridüzey şeklinde 2 modülden oluşuyor. Prof.Dr. Mehmet Fatih ALTAN yönetiminde açılan ve  İstanbul Aydın Üniversitesi İnşaatMühendisliği laboratuvarlarında uygulama eğitimi ile de desteklenen ulusal veuluslararası düzeydeki eğitim programı, yeni müteahhit olmak isteyenler, müteahhitler,mimarlar, mühendisler, teknikerler ve inşaat mühendisliği öğrencilerine, müteahhitliğinher aşamasını öğrenerek, iş hayatında rekabet şansını artırma olanağı tanıyor.

 

Yerel 1
Yorumlar
Loading...