Bodrum Muğla Haberleri

BODRUM’DA AŞURE ETKİNLİKLERİ…   

Yüksel Ünver

BODRUM’DA AŞURE ETKİNLİKLERİ…  

Muharrem ayı nedeniyle Bodrum Yarımadası’nın çeşitli noktalarında aşure etkinlikleri yapıldı… 

Bodrum Belediye Meydanı’ndaki Adliye Camii’nde bir Muharrem Ayı dolayısıyla bir hayırsever tarafından 600 kişilik aşure dağıtıldı. Aşure etkinliğine cami cemaatinin yanı sıra meydandan geçen yerli ve yabancı turistler de ilgi gösterdi. 600 kişilik aşure, kısa bir süre içinde tükendi.

Aşure hayrını yapan Bahattin Yıldırım isimli işadamı, “Geçen sene de Muharrem ayında yapmıştık. Bu sene de yapmak nasip oldu. İlgi de çok yoğun oldu.” dedi.

Cami imam Sait Alpugan ise “Allah hayırlarını kabul etsin. Geçen sene ilkini yapmıştık. Bundan sonraki yıllarda da devam edecek inşallah. Hem Muharrem ayını hatırlattık hem de Cuma namazından çıkan cemaatimize ikram ettik. Yapanlardan Allah razı olsun.” diye konuştu.

İlçedeki diğer aşure etkinliği de Ortakent Merkez Camii’nde yapıldı. Bu yıl 7’incisi düzenlenen etkinlikte cami cemaati ve vatandaşlara 1000 kişilik aşure dağıtıldı.

Bodrum Cem Evi’nde düzenlenen aşure etkinliğine CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ile Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, İlçe Müftüsü Dr. Ali Ünal’ın da aralarında olduğu çok sayıda vatandaş katıldı Bir aşure etkinliği de Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği’nde yapıldı. Yüzlerce vatandaşın katıldığı etkinlikte, aşure ikramları yapılıp, deyişler söylendi.

Yorumlar
Loading...
%d blogcu bunu beğendi: