Bodrum Haber
iRFAN K.T

LİSE ÖĞRENCİLERİ ENGELLİ ÇOCUKLARLA DANS ETTİLER

YÜKSE LÜNVER

0 15
LİSE ÖĞRENCİLERİ ENGELLİ ÇOCUKLARLA DANS ETTİLER
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Binnaz Karakaya Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte Uğur okulları öğrencileri engelli çocuklarla dans ederek etkinliğe katkıda bulundular.

Etkinliğe Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, engelli vatandaşlar, Yarımada’da engelli vatandaşlara yönelik faaliyet gösteren eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri ile vatandaşlar katıldı. 

Spor salonundaki etkinlikler Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu Özel Eğitim öğretmeni Tuba Tanrıverdi’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Etkinlikte konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise, “Dünya Engelliler Günümüzü en içten en samimi duygularımla kutluyorum. İnşallah bu hafta bu anlamda bir farkındalık oluşturmak adına iyi değerlendirilir ve güzel geçer diye dilek ve temennilerimi iletiyorum. Sevgili çocuklar, sevgili Bodrumlular, çocuklarımız, vatandaşlarımız ister engelli olsun ister değil onlar bizim için çok değerli. Elbetteki engelli olmak kader olabilir doğal, bişeyleri değiştiremeyebiliriz ama engellerimizle mücadele etmek hepimizin toplumsal görevi ve sorumluluğudur” dedi. 

Etkinlikler Kemal Durmaz İlkokulu, Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu, Uğur Koleji, Umurca İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Halk Eğitim Merkezi ve Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı dans gösterileri ile devam etti.

Programda, Atatürk İlkokulu öğrencisi görme engelli Efe Beray Altın “Hisleriyle Görüyor” adlı şiiri okurken, etkinlik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafında düzenlene yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle son buldu.

 

 

iRFAN K.T
Yorumlar
Loading...