Bodrum Muğla Haberleri

Funtown’da 23 NİSAN Şenliği

Ali Fikret Er

Funtown’da 23 NİSAN Şenliği

TED Bodrum Koleji Fun Town işbirliğiyle bu yıl da çocuklar için Yahşipark’ta rengârenk ve kocaman bir 23 Nisan Şenliği düzenlendi. Şenliğe Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras’ta katılarak;  Yahşipark sokaktaki stantları gezerek Gösteri alanı ve Kafe’de öğretmen, öğrenci ve velilerle uzun uzun sohbet etti. 

Fun Town Yahşi Park, tüm Bodrum çocuklarını, velilerini ve öğretmenlerini güneşli bir bahar gününde buluşturdu. 23 Nisan şenliğine akın eden Bodrumlular ise Fun Town’ı hınca hınç doldurarak gelenlere mükemmel bir bayram yaşattı.

TED Bodrum Koleji’nden 23 Nisan şenliği için Fun Town’a gelen öğrenciler, gün boyu muhteşem etkinliklerle coştu, yarışmalara katıldı, TED öğretmenlerinin hazırladığı atölye stantlarında yeni ufuklara yelken açtı, hem heyecanla öğrendi hem de coşkuyla 23 Nisan’ı kutladı. Atölyelerde dünya renkleri ve maskeler atölyesi, geleneksel sanatımız ebru atölyesi, oyun hamuru, sihirli kule, masal, lego ve dans atölyeleri de en çok ilgi çeken bölümler oldu.

ŞENLİĞE AKIN EDEN BODRUMLULAR FUN TOWN’I HINCA HINÇ DOLDURDU…
TED Bodrum Koleji Genel müzik yayını ve Zülfikar Karaca’nın sunumuyla Fun Town da ki bir diğer programda ise, sportif oyunlar, Korfbol, Satafet Yarışı, penaltı yarışması, halat çekme, ip atlama, futsal ve şişme oyuncaklarda gün boyu oynayan çocuklar akşam geç saatlere kadar eğlendiler. Çocuk korosu ve öğrenciler kendi şarkılarını da söyleyerek hoşça vakit geçirirken velilerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
23 Nisan şenlikleri Fun Town’da birbirinden güzel gösterilere sahne oldu. Gösteriler TED bandosu ile başladı, halk oyunları topluluğunun yöresel Bodrum oyunlarını sahnelediği gösterisiyle devam etti. TED Bodrum İlkokul Öğrenci başkanı Hülya Atalay yaptığı konuşmasında tüm öğrencilerin bayramını kutlayarak; “ 23 Nisan ulusumuzun egemenliğinde önemli bir basamaktır. Tabi ki eğlenmek oynamak hayatı doyasıya yaşamak bizim hakkımızdır. Uygar, mutlu bir dünya ve aydınlık yarınlar, bizlerin iyi insanlar olarak yetişmesine bağlıdır. Unutmayalım; bizlere bu günleri armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e gönülden teşekkür etmek, onun açtığı yolda gösterdiği hedefe yürümek demektir TED Bodrum koleji öğrencileri olarak bizde bu yolda gururla yürüyoruz. Dünyada ilk ve tek çocuk bayramını kutlamanın sevinciyle hepimizin ve yurdumuzda ki tüm çocukların bayramını da kutlarız” dedi…

KÜÇÜKTEN BÜYÜĞE HERKES EĞLENDİ…
23 Nisan çocuk şenliğinde yetişkinler için de belirli alanlar oluşturuldu. Fun Town Yahşi Park sokaklarında stant açan çeşitli kuruluşlar ve şahıslar, gün boyu satış yaptı. Yiyecek-içecek, hediyelik eşya, kıyafet ve el sanatları gibi farklı ürünlerin sergilendiği kermes alanı, gün boyu insanların akınına uğradı.  Şenlik alanında pamuk şeker ve patlamış mısır eşliğinde şarkılar söylendi, uzun bacakların şov gösterileri ve jongörler çocuklara oyunlar oynattı, danslar edildi, bol bol alışveriş yapıldı, birbirinden lezzetli yiyecekler yendi. Bodrum’da, bu 23 Nisan’da da; Fun Town Yahşi Park’ta herkes bir kez daha çocukluğuna döndü, küçükten büyüğe Bodrumlular doyumsuz bir eğlence ile muhteşem bir şenliğe tanıklık etti.
23 Nisan korosu ve jimnastik gösterilerinin de yer aldığı şenlik animatör gösterileri ile devam etti. Onlarca etkinlikle yüzlerce çocuğun gönüllerince eğlenmesine fırsat yaratan şenlikte çocuklar müzikten resme, spor aktivitelerinden yarışmalara kadar seçip katılabilecekleri farklı oyun ve etkinlikler ile bayramı coşku içinde yaşadılar.

Yorumlar
Loading...