Bodrum Haber
Yerel 1

Ölüdeniz’in Arıtma Sorunu Ortadan Kalkıyor

Ölüdeniz’in Arıtma Sorunu Ortadan Kalkıyor

0 276

Ölüdeniz’in Arıtma Sorunu Ortadan Kalkıyor

Fethiye İlçesi Ölüdeniz Mahallesinde başlatılan arıtma tesisini Kurban Bayramına kadar faaliyete geçirerek bölgenin arıtma problemini ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Mevcut tesisin eski teknoloji olması ve kapasitesinin düşük kalması nedeniyle yapımına başlanan Ölüdenizatıksu arıtma tesisi kısa sürede faaliyete girecek. 12 Bin metreküp kapasiteye sahip olan arıtma tesisi sayesinde turizmin önemli kentlerinden biri olan Ölüdeniz Mahallesinin arıtma problemini ortadan kaldıracak.

Ölüdeniz, İlimizin Tanıtımında Büyük Öneme Sahip

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Ölüdeniz mahallesinin Muğla’nın dünyaya açılan bir penceresi olduğuna vurgu yaparak,

“Başkanımız Dr. Osman Gürün’ün hassasiyetleri ve talimatlarıyla ilimizin tanıtımında önemli rol oynayan Ölüdeniz Mahallesinin arıtma problemini çözüme kavuşturuyoruz. Böylelikle hem burada yaşayan vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacını hem de dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ziyaretçilerin sorunsuz bir tatil yapmalarını sağlamış olacağız” dedi.

Ülgen tesisin Kurban Bayramına kadar faaliyete geçmesi çalışmaların sürdüğünü belirtirken “İnşaat aşaması tamamlandı ve teknik ekipmanların montajında da sona yaklaşıldı. Tüm bunların tamamlanması ve gerekli kontrollerin yapılmasının ardından tesisimiz kısa sürede faaliyete geçecek” diye konuştu.

Yerel 1
Yorumlar
Loading...