10 Gündür Sürdürülen Arama Çalışmalarından Üzücü Haber

Bodrum Yerel Haber

0 195
Fethiye ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi’nde yaşayan ve 12 Mayıs tarihinde kaya tırmanışına gittikten sonra kendisinden haber alınamayan,  Fikret Emre’nin bulunması için sürdürülen arama kurtarma çalışmalarına 10. günde fotokapan kurularak ara verilmişti.
AKUT Fethiye ekibi 6 gönüllüsü ile 26.05.2020 saat 15.30’da bölgeden alınan son bilgi ardından tekrar operasyona çıktı.mendos dağı bölgesinde 1750 metre yükseklikte yapılan arama çalışmalarından kayıp şahsın cansız bedenine ulaşıldı.
AKUT, AFAD, JAK, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve bağlı bulunan diğer ekipler kayıp şahsın cansız bedeninin 1750 metre yükseklikten indirilmesi için bütün gece çalışmalarını sürdürdü. Çalışmalar 07:00 itibarıyla sonlandırıldı.
AKUT Arama Kurtarma Derneği, misyonu gereği tamamen gönüllülük esası ile amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım sürdürerek, kurulduğu 1996 yılından bu yana; yönetim organları, ekipleri, birimleri ve her bir gönüllüsü ile ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan afet ve acil durumlarda arama-kurtarma çalışmalarını yürütüyor .
Yorumlar
Loading...