Bodrum’da yeni bir bisiklet takımı kuruluyor.

Bodrum’da yeni bir bisiklet takımı kuruluyor.Bodrum’da yaşayan ve bisiklete spor için binen bisikletçilerden kurulacak olan takım, bisiklet sporunu gençlere sevdirmenin yolunun, takım ruhunu kazanmaktan geçtiğine inanıyor.

Kurulacak takım”Yakın bir gelecekte, Bodrum’da düzenlenecek bisiklet yarışlarına da öncülük etmeyi hedefliyor. Bodrum ve çevresinde, bu sporu yapmak için çok çeşitli bir doğa var. Hem yol bisikleti, hem de dağ bisikleti için zengin rota seçenekleri mevcut.
NeO Bike Team, şimdilik 10 kişi ile yola çıkıyor. Bu rakam gittikçe artacak ve her yaş grubundan takımlar oluşacaktır.” diyen Nezih Öget, gönüllülükle yürüyen bu oluşuma destek beklediklerini de ekledi.
Nezih Öget şöyle devam etti; “Yakın gelecekte, sporcularımız yöresel yarışlarda görmek ve ardından bu oluşumu ulasal platformlara taşımak amacındayız.
Şimdiye dek Muğla ve çevresindeki bisiklet grupları, festival ve tur organizasyonları düzenlediler. Artık, her yöremizdeki bisikletçilerin, bu sporu geliştirme amaçlı yarışlar düzenleyen kulüplerde toplanmalarını ve her yörede düzenlenen yarışlarla, daha başarılı sporcular yetiştirmeyi amaçlamalıyız.

Bodrum dışında, Muğla, Marmaris, Köyceğiz ve Fethiye’deki sporcuların da aynı yolu izleyerek, rekabetçi yarış ortamında bisiklet sporunun gelişmesi amaçlamalarını gönülden diliyorum.”

Önümüzdeki günlerde bir araya gelecek olan NeO Bike Team üyeleri, takım antrenman programlarını belirleyerek, yakın zamanda yapılacak ilk yöresel yarışın planları yaparak faaliyete geçecekler.

Loading...