Eski camiyi yıktılar; 92 günde yenisini yaptılar

Eski camiyi yıktılar; 92 günde yenisini yaptılar.Seydikemer’e  bağlı Çamurköy Mahallesinde ilçe belediyesi ve bazı vatandaşların işbirliği ile yapılan cami, 92 günde tamamlanarak ibadete açıldı

Çamurköy Mahallesi Hortlaklar Mevkiinde 95 yıl önce yapılan eski cami yıkılarak 92 günde ibadete açıldı. Seydikemer Belediyesi’nin yanı sıra İbrahim Büyükkaratekeli, Mustafa Tekeli, Adem Tekeli ile çok sayıda hayırseverin katkıları ile kısa sürede yapılan caminin açılışında konuklara köylüler tarafından yemek ve kar şerbeti ikramı yapıldı.
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Açılışta konuşan Hortlaklar cami İmam Hatibi Erol Önal, Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve hayırseverlere teşekkür etti. Kuran Tilavetinin ardından konuşan Başkan Yakup Otgöz ise “inşaat başlamadan önce 2-3 aya biteceğine inanmadık. Ben burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum; Allah razı olsun. Bu camileri yapmak o kadar kolay değildir. Yardımın nereden geleceği belli olmaz, kimin yardım edeceği de belli olmaz. Bazen gidersin bir kişiye umarsın ama hiç ummadığın şekilde, ters bir şekilde karşılanırsın. Amma ummadık bir yerden de cenabı Allah bir yardım gönderir ki, Aklın hayalin durur. Yeter ki bu işe başlansın, başladıktan sonrası kolay. İbrahim Amcamın, Mustafa kardeşimin, Adem kardeşimin çok emekleri oldu. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mimarisinden, ustasına, bugüne getirenlerden, yardım edenlerden, Allah razı olsun. Bu caminin Çamurköy’ümüze, Hortlaklara, Seydikemerimiz’e, ülkemize, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
İLK MESCİDİ PEYGAMBERİMİZ YAPTI
İlçe Müftü Vekili Ali Erdoğan da yaptığı teşekkür konuşmasında “Cami ve camiler peygamber efendimizin Medineye hicret etmesinden; Medine sınırları içerisine girmesinden itibaren, Kuba denilen yerde İlk Mescid’in yapılmasıyla başlamıştır ki: Kuran’ı Kerimde bu mescidi övüyoruz ve takva mescidi diye isimlendirilmiştir. Ve bu mescit Peygamber Efendimizin mimarlığıyla devam eden, ve daha sonra Anadolu’nun fethiyle her yere konulan adeta bir ülkenin tabusudur camiler…” dedi.
250 Bin TL’ye malolan ve 250 kişinin aynı anda ibadet edebileceği caminin açılış kurdelesini Başkan Yakup Otgöz, Müftü Vekili Ali Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Ecz. Salih Gümüş, hayırsever Adem Tekli ve emekli din görevlisi Münir Oba birlikte gerçekleştirdi.

Loading...