17/07/2016 TARİHİNDEN İTİBAREN YURTDIŞI ÇIKIŞLARINDA ÇIKIŞ ŞARTLARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

TÜM YOLCULARIMIZ İÇİN;

https://www.turkiye.gov.tr/

adresinden e-DEVLET kullanıcı adı ve şifresiyle alınmış SİGORTALI TESCİL KAYDI TESPİTİ dökümanı gereklidir. Sigortası olmayan yolcularımız ve yukarıda açıklanan söz konusu kaydı bulunmayan yolcularımızın; sistemde çıkan ‘kaydı bulunmamaktadır’ şeklinde ki, kaydın olmadığını gösteren belgenin çıktısı gereklidir.
(e-devlet şifresi olmayan veya hatırlamayan yolcularımız internet bankacığı kullanıyorlarsa, oradan da şifresiz www.turkiye.gov.tr

sitesine bağlanabilirler.)

BUNA EK OLARAK;

UMUMA MAHSUS PASAPORTLU (BORDO RENKLİ) YOLCULARIMIZ İÇİN;
18 yaşından küçük yolcularımız için; sigortasından yararlandığı aile bireyinin SİGORTALI TESCİL KAYDI TESPİTİ döküman çıktısı gerekmektedir.
18 yaşından büyük ÖĞRENCİ yolcularımız için, öğrenci kartı/belgesinin çıktısı gereklidir.

HUSUSİ PASAPORTLU (YEŞİL RENKLİ) YOLCULARIMIZ İÇİN;
Yolculuk yapacak kişinin, çalıştığı kamu kurumundan alınmış yurt dışına çıkabileceğine dair izin yazısı gereklidir. Belgede ıslak imza olması zorunludur.
Emekli vatandaşlarımız için, emekli olduğu kamu kurumundan alınmış emeklilik kartı ibraz edilmelidir.
Hususi Pasaport (yeşil renkli) sahibi öğrenciler için, anne ya da babasının kurumundan yurt dışına çıkabileceğine dair izin yazısı ibraz edilmelidir. Belgede ıslak imza olması zorunludur.
Eş dolayısıyla veya anne-baba dolayısıyla Hususi Pasaporta (yeşil renkli) sahip yolcularımız için https://www.turkiye.gov.tr/

adresinden e-DEVLET kullanıcı adı ve şifresiyle alınmış SİGORTALI TESCİL KAYDI TESPİTİ dökümanı eğer yoksa eşine veya anne-babasına ait olan SİGORTALI TESCİL KAYDI TESPİT’ i ibraz edilmelidir.HİZMET PASAPORTLU (GRİ RENK) YOLCULARIMIZ İÇİN;
Yolcuların,yurt dışına çıkış izni bulunmamaktadır.

YURT DIŞI OTURUM KARTINA VEYA YABANCI PASAPORTA SAHİP OLAN ÇİFTE VATANDAŞLAR İÇİN;
Eğer yolcu devamlı olarak Türkiye’de ikamet ediyorsa yukarda istenilen SİGORTALI TESCİL KAYDI TESPİTİ ibraz edilmelidir ve buna ek olarak yukarıda yazılan, pasaport türüne göre gerekli olan belgeleri ibraz edilmelidir.
Yolcu Türkiye’ye geçici olarak giriş yaptıysa herhangi bir belgeye gerek duyulmamaktadır…

Detaylı Bilgi İçin

Bodrumvize.com

Loading...