- Advertisement -

Yunanistan Başbakanı’ndan Skandal Ayasofya Sözleri

Bodrum Yerel Haber

0 61

Yunanistan Başbakanı’ndan Skandal Ayasofya Sözleri

Yunanistan Başbakanı’ndan Skandal Ayasofya Sözleri Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis Ayasofya’nın tekrar cami olarak hizmete girmesiyle ilgili olarak küstah açıklamalarda bulundu.86 yıl sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii’nde bugün kılınan Cuma namazıyla vatandaşların hizmetine girdi
Yunanistan Başbakanı'ndan Skandal Ayasofya SözleriMiçatokis, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, “Bugün İstanbul’da gerçekleşen şey güç değil, zayıflık göstergesidir” şeklinde konuştu.
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, resmi temaslarda bulunduğu İsrail’de Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Miçotakis, “Türkiye bizimle eş konumda partner olarak çalışmak isterse bunu hoş karşılarız fakat bunu bir kabadayı gibi yaparsa kabul etmeyiz” dedi.
Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, İsrail basınına açıklamalarda bulundu… Akdeniz’de yaşanan doğalgaz gerilimi ve İsrail-Yunanistan’ın bölgedeki ortaklığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Miçotakis, Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yedioth Ahronoth gazetesine konuşan Miçotakis, Yunanistan-İsrail-Kıbrıs Rum Kesimi ortaklığında devam eden Kıbrıs açıklarındaki sondaj çalışmaları ile ilgili olarak, “Bu süreç birilerine karşı ya da sadece birilerine özel değil. Türkiye emperyalist boru hattı rüyasını bırakıp bizimle eşit ve kanunlara uyan partner gibi birlikte çalışmak isterse bunu hoş karşılarız fakat kabadayı bir komşu gibi yaparsa bunu hoş karşılamayız” ifadesini kullandı.

Yorumlar
Loading...