Bodrum Haber
mobil uygulama

“Geri Dönüşüm Atölyesi” ile Dönüştür Kullan Hayata Bağlan!

163

“Geri Dönüşüm Atölyesi” ile Dönüştür Kullan Hayata Bağlan!

Bodrum Bahçeşehir Koleji’nin Midtown’da düzenlediği etkinlikleri 11 Mart Cumartesi günü, başta çocuklar olmak üzere tüm bireylere çevre bilincinin kazandırılmasını amaçlayan “Geri Dönüşüm Atölyesi” ile devam ediyor. Toplam 9 farklı geri dönüşüm projesinin gerçekleşeceği etkinlik, değerlendirilebilen atıklarla doğal kaynakları tüketmeden yeni ürünler elde edilebileceğine dikkat çekecek.

81 kampüsü ile kaliteli eğitimi Türkiye’nin her noktasına ulaştıran, yeni nesil eğitime öncülük eden Bahçeşehir Koleji, Bodrum Kampüsü’nde gerçekleştirdiği yaratıcı etkinliklerine devam ediyor. Her ay farklı bir konsept ile Midtown’da tüm öğrencilere özel ücretsiz olarak gerçekleştirdiği atölyelerine bu kez “Geri Dönüşüm Atölyesi” ni ekleyen Bodrum Bahçeşehir Koleji, bu kez çocuklar için geri dönüşümün önemine dikkat çekecek etkinlikler hazırladı. Bugüne kadar düzenlenen “Robotik”, “Sanart” ve “Bilim ve Akıl Oyunları” atölyelerinin ardından 4’üncüsü yapılacak “ Geri Dönüşüm Atölyesi” 11 Mart Cumartesi günü 14.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek.
Çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakalım
Etkinliğe katılan çocuklar, Bahçeşehir Koleji öğretmen ve öğrencileri tarafından toplanan plastik atıklar, karton kutu, kağıt, şişe, metal parçalar, ip, cam gibi geri dönüşüm malzemelerini kullanarak 9 farklı etkinlikle 9 farklı eşya yaratacaklar. Bu tür malzemelerin çevremize ağır zarar verdiğinden yola çıkarak gelecek kuşaklara daha güzel bir dünya bırakmanın önemine dikkat çekilecek etkinlikte; kapı süsü, robot, taşıtlar, evler, müzik aletleri gibi evde süs eşyası olarak kullanılabilen birbirinden yaratıcı eşyalar tasarlanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.