DOLAR 7,3467
EURO 8,9437
ALTIN 436,98
BIST 1.536
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla 13°C
Kuvvetli Sağanak
Muğla
13°C
Kuvvetli Sağanak
Çar 9°C
Per 6°C
Cum 8°C
Cts 11°C

BODRUM KENT KONSEYİ KÜLTÜR VE SANAT MECLİSİ’NDEN DUYURU VE DAVET

2014 2014 yılında kurulan Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisimiz, 19 Aralık’da seçimli olağan genel kurulunu yapacaktır.yılında kurulan Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisimiz, 19 Aralık’da seçimli olağan genel kurulunu yapacaktır.

Belediye sınırları içinde ikamet eden kültür sanatla ilgili tüm Sivil Toplum Kuruluşu temsilci veya üyeleri, mevcut çalışma grupları içinde yer almak ve kendisini ifade etmek isteyen, konuyla ilgili herkes, meclis üyesi olmak için ve meclis temsilcisi olmak için başvurabilir. Ne kadar çok olursak, o kadar güçlü oluruz.

Kültür Sanat Meclisi Yürütme Kurulu

19 Aralık Pazartesi Saat:14.00 Herodot Kültür Merkezi
BODRUM KENT KONSEYİ KÜLTÜR VE SANAT MECLİSİ YÖNERGESİ

MADDE 1:
TANIM:

Kültür Sanat Meclisimiz 02.12.2014’te yaptığı genel kurulda, Kent Konseyleri, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 76. Maddesinde belirtilen amaçlar doğrultusunda hoşgörü, saygı ve anlayış çerçevesinde, halkın yönetime katılımını ve denetimini sağlayacak mekanizmaları geliştirmeyi ve halkın kendi sorunlarına sahip çıkmasını özendirmeyi hedefleyen yönetişim eksenli katılımcı demokrasiyi esas alan ve sivil toplumu önceleyen bir oluşumdur” esasından yola çıkarak,
1)KENT ESTETİĞİ

2) KÜLTÜR MİRASI

3) MÜZİK

4)PLASTİK SANATLAR

5) ŞİİR

6) YAZIM

7) SÖZLÜTARİH

8) FOTOĞRAF SANATI

9) SAHNE SANATLARI

olarak dokuz çalışma grubu bireylerinin seçimi ile tabandan kurulmuştur.


MADDE 6:
SEÇİMLİ GENEL KURUL:
a) İki yılda bir yapılır.
b) Olağan genel kurulda onaylanmış çalışma grupları üyelerinden oluşur. (BKZ:MADDE 10./B/C)
Mazereti nedeni ile seçimli genel kurula katılamayan üyeler, meclis üyeliklerinin devamını sağlamak amacı ile çalışma grubu sorumlularına mazeretlerini bildirmek zorundadırlar. Meclis üyelerinin yarıdan bir fazlasının toplanamaması halinde, seçimli genel kurul 15 gün sonra tekrar toplanır ve çoğunluk aranmaz.
c) İlan edilen günde, belediye sınırları içinde ikamet eden kültür sanatla ilgili tüm Sivil Toplum Kuruluşu temsilci ve üyeleri, , mevcut çalışma grupları içinde yer almak ve kendisini ifade etmek isteyen, konusuyla ilgili herkes meclis üyesi olmak için başvurabilir. Adayların kendilerini tanıtımlarının ardından, açık oylama ile seçilenler meclisi oluştururlar. Bodrum Kent Konseyi Genel Kurulu’nda onanmasının ardından, yeni meclis yasal olarak kurulmuş olur.

MADDE 7:
YÜRÜTME KURULU
a) Çalışma gruplarının temsilcileri tarafından oluşur.
b) Her çalışma grubundan, temsilci olmak isteyen adaylar , taleplerini seçimli Genel Kurul’da yazılı olarak “Genel Kurul Divan Başkanlığı’”na iletmelerinin ardından, meclise katılanların onayına sunulur.
MADDE 8 :
MECLİS EŞTEMSİLCİLERİ SEÇİMİ
a) Seçilmiş çalışma grupları temsicilerinden oluşan yürütme kurulu, kendi aralarında toplanarak Kültür Sanat Meclisi kadın ve erkek olarak eştemsicilerini , sekreterya ve yazmanını seçer. Sekreterya, aynı zamanda yedek temsilci üyedir.
b) Kültür Sanat Meclisi eş temsilciliğine birden fazla aday olması halinde, yürütme kurulunun yarıdan bir fazlasının oyunu alan eştemsilci olur. Oyların eşit çıkmış ise, adaylar arasında mutabakat sağlanma süreci önerilir. Sağlanamaması durumunda, kura çekilir..

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.