FİLL TEMİZLİK

Süt Birliği’nin hayali gerçek oluyor

Süt Birliği’nin hayali gerçek oluyor
A+
A-
29.09.2021

Milas, markalı yerel süt ve et ürünlerine kavuşacak

Milas Süt Birliği’nin Milas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) Süt İşleme Tesisi için hafriyat ve tesviye çalışması başladı.  Milas Süt Birliği üyelerinin ürettiği sütü ve eti işlenmiş ürün olarak tüketiciye sunmayı hedeflediklerini söyleyen Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Vekili ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, “Üyelerimizin bin bir emekle ürettiği süte ve ete değer, istihdama ise katkı sunacak olan tesisimizin üyelerimize ve tüketicilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.  

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Vekili ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Süt Birliği Başkan Yardımcısı Nurettin Pinar, Milas Süt Birliği Genel Müdürü Soner Güney, Milas Süt Birliği İdari ve Mali İşler Müdürü Ali Akdeniz ile birlikte Milas OBS’deki Milas Süt Birliği’nin Süt İşleme Tesisi yapım çalışmalarını yerinde inceledi. 

Milas Süt Birliği’nin tesis alanında Özkan Hafriyat yetkilileriyle görüşen Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Vekili ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Özkan Hafriyat yetkililerine katkılarından ötürü teşekkür ederek, Milas Süt Birliği’nin hayali olan tesisin ilk çalışmasının başladığını ve bugünün tarihi bir gün olduğunu dile getirdi. 

“ÜRETİCİMİZ DE TÜKETİCİMİZ DE KAZANACAK” 

Milas Süt Birliği’nin Süt İşleme Tesisi çalışmalarının OSB’de ilk başlayan çalışmaların başında geldiğini ifade ederek Birliğin üyelerinden aldığı güçle hedefler doğrultusunda kararlılıkla ilerlediğini kaydeden Başkan Gezgin, “Milas Süt Birliği ve değerli üyelerimiz için, tüketicilerimiz için bugün tarihi bir günü yaşıyoruz. Hayalimizde olan kendi markamızla, kendi ürettiğimiz sütten, etten işlenmiş ürünlerimizi yapmak için Süt İşleme Tesisimizin bugün itibariyle Organize Sanayi Bölgesi’ndeki alanında ilk kazma vuruldu. Alanda şuan ihalesini yaparak anlaşmaya vardığımız hafriyat ve tesviye işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. En kısa zamanda hafriyat ve tesviye işi bittiğinde Milas Süt Birliği olarak Süt İşleme Tesisimizin temelini atmış olacağız. Milas Süt Birliği’ne, değerli üyelerimize, Milas halkımıza, tüketicilerimize şimdiden tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

DEV TESİSTE MİLAS MARKALI SÜT VE ET ÜRÜNLERİ ÜRETİCİLECEK

Milas, markalı yerel süt ve et ürünlerine kavuşacak

“Bu süreçte Milas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını yakından takip ettik, üyelerimizin gelecek yatırımı olan bu proje için Milas OSB’den yer talebinde bulunmuştuk. 13 bin 500 metrekarelik bir alan bize teslim edildi. Birlik olarak şanslıyız, çünkü alanımız Milas OSB’nin girişinde çok güzel bir noktada yer alıyor.” diye konuşan Başkan Gezgin, en kısa sürede faaliyete geçirmeyi hedefledikleri tesiste; Milas Süt Birliği üyelerinin ürettiği sütten ayran, yoğurt, tereyağı gibi süt ürünleri ve yine üyelerin ürettiği etten de sucuk, salam gibi et ürünlerini üreterek Milas markası ile tüketime sunacaklarını söyledi.   

“HER ALANDA KATMA DEĞER ÜRETECEK, MİLAS’IN TADINI ÇIKARACAĞIZ”

Tesisin tamamlanmasıyla Milas Süt Birliği güvencesiyle üretilecek olan süt ve et ürünleri ile tüketicilerin Milas’ın tadını çıkarmaya başlayacağını belirten Başkan Gezgin, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

“Milas Süt Birliği olarak yapacağımız Süt İşleme Tesisimiz de OSB’nin sunduğu olanaklardan yararlanmaya devam edecek. Bu olanaklar bizim için çok değerli. İlçemizde üyelerimizin ürettiği sütü, eti ürüne dönüştürerek, kendi markamızla tüketime sunarak büyük bir katma değer üreteceğiz. Ayrıca bu tesisimizde Milas istihdamına da katkı sunacağız. 

Milas OSB çalışmalarında emeği geçen kim varsa; valilerimizden, kaymakamlarımıza, milletvekillerimizden, belediye başkanlarımıza, OSB yönetimine tüm katkıları için üyelerim ve şahsım adına yürekten teşekkür ediyorum. Bu yolda her kim bir taş koyduysa onlardan Allah razı olsun. Milas OSB’nin Milas’a ve bölgeye çok büyük katkısı olacak.”

“SÜT BİRLİKLERİ ARTIK PARMAKLA GÖSTERİLİYOR”

Türkiye’deki Süt Birliklerinin genel durumu hakkında da değerlendirmede bulunan Başkan Gezgin, “Süt Birlikleri, Bakanlığımız tarafından 2005 yılında 5200 Sayılı Kanun ile kuruldu. Geçmişte mevcut örgütlerin yetersizliği nedeniyle üreticilerimizin sahadaki taleplerinin karşılık bulması ile kurulan Süt Birlikleri, 2005’ten bu güne kadar çok zaman geçmemiş olsa da çok başarılı atımlar yaptı. Süt Birliklerimiz artık parmakla gösterilen bir yapıya kavuştu. 

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği çatısı altında hizmet veren tüm birliklerimiz, sorumluluk aldıkları bölgelerde Türkiye için kaliteli üretimi ve üretimde istikrarı önceleyen misyon ve vizyon çerçevesinde üreticilerimize hizmet ediyor. Tüm başkanlarımıza değerli hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum. 

Milas Süt Birliği olarak biz de üreticilerimize hizmet götürme, tüketicilerimize kaliteli ürünler sunma noktasında bayrağı daha yukarılara taşımanın gayreti ve heyecanı içerisindeyiz. Bu gayret ve heyecanımızı hiçbir zaman kaybetmeden, her şeyin en iyisini hak eden üyelerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Tekrardan bu tarihi günde, Milas OSB’deki yatırımımızın hayırlı olmasını diliyorum.”  dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: