FİLL TEMİZLİK

KLİNİK PİLATES ‘FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON’ HİZMETİ VERİYOR

KLİNİK PİLATES  ‘FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON’ HİZMETİ VERİYOR
A+
A-
14.10.2021

Engel tanımayan kalplerin eseri olan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, 1996 yılında “Engelli bireylerin ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmak, ailelerin ve toplumun engellilik ve sorunları konusunda farkındalıklarını arttırmak, engellilerimize ve engelli ailelerine meslek edindirmek ve sosyal hayata dahil olmalarını sağlamak” misyonu ile kuruldu.

Kurumda 2002 yılından bugüne, doğumsal ya da edinilmiş hastalıklara sahip engelli bireylerin yaşam aktivitelerindeki bağımlılıkları en aza indirerek yaşam kalitelerini arttırmak amacıyla fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmeti verilmektedir.

Fizyoterapi ve Danışmanlık Hizmetleri birimimizde uzman fizyoterpistlerimiz eşliğinde sürekli yenilenen materyal donanımı ile uygulanan klinik pilates, danışanlarımızın ihtiyaçlarına yönelik egzersiz programıyla daha sağlıklı ve kaliteli yaşama kavuşmalarını sağlamaya devam ediyor. 

Pilates zihin-beden bütünlüğünü sağlayarak, kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak, dayanaklılığı , dengeyi geliştirmek için stabilizasyon ve mobilizasyon içeren genel olarak daha sağlıklı, daha doğru bir duruşa sahip olmak için geliştirilmiş bir egzersiz metodudur.Nefese ve hareketin doğru yapılmasına odaklanıp bireyin en derindeki kaslarından en dıştaki kaslarına kadar çalıştıran bir egzersizdir.

Klinik pilates ise sadece FİZYOTERAPİSTLER tarafından uygulanan pilatesteki prensiplerden yola çıkarak rahatsızlığı olan bireylere uygun hareket modifikasyonlarını içeren bir fizyoterapi uygulamasıdır. Matwork ya da halk arasında aletli pilates olarak bilinen reformer pilates fizyoterapistlerin yönlendirmesiyle kullanıldığında fizik tedavi uygulamasıyla aynı etkileri yaratabilmektedir. Kronik kas ve eklem ağrıları, bel – boyun fıtığı, fibromiyalji, miyofasyal ağrı sendromu,  duruş bozuklukları ve buna bağlı ağrılar, skolyoz,  kifoz gibi omurga rahatsızlıkları, donuk omuz, ön çapraz bağ, menisküs yaralanması gibi ortopedik problemlerde ve daha bir çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca hamile kadınlarda doğumu kolaylaştırmak ve doğum sonrası toparlanma sürecini hızlandırmak için de klinik pilates çok etkilidir.

Klasik pilatesin aksine klinik pilateste birey kalıp şeklinde düşünülmez ve bireyin rahatsızlığına, yaş, cinsiyet, anatomik varyasyonlarına, özel fiziksel gereksinimlerine göre ihtiyaçları belirleyip kişiye özel program oluşturulur. Standart  fizik tedavinin ardından danışanın muayene sonrasında raporuyla tarafımıza başvurmasına mütakip  tamamlayıcı olarak da uygulanabildiği gibi herhangi bir hastalığı veya şikayeti olmayan, yalnızca egzersize başlamak isteyen sağlıklı bireylerde de uygulanabilmektedir. 

Turgutreis’ te bulunan merkeze 0252 382 85, 0533 946 15 39 numaralarından ulaşabilir, randevu ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: