FİLL TEMİZLİK

NESRİN ARIKAN YAZDI : YOL

25 Ocak 2022 19:16

Durursan ve korkarsan, iç sesini değil de onların ne dediğini önemsersen bittin. Sen sen olamazsın.

Sorgularsan değişimin kaçınılmazdır.Değişmeye ve farkındalık edinmeye başladığında, ilk önce birlikte yol aldıkların, hayatı paylaştıkların, dost arkadaş bildiklerin, akrabaların anan baban bilumum ahali karşına durur.Durursan ve korkarsan, iç sesini değil de onların ne dediğini önemsersen bittin. Sen sen olamazsın.

Bu yol acılıdır.Kimsenin seni anlamadığını düşünerek arabeske de batırır, seni evrime de götürür. Herkes sana karşı olunca yalnızlaşmayı göze alamazsan, duygusal ve mantıksız kalırsan kaybedersin. Onlar kazanır.Bilgileneceksin ve bilgiyi kendi hamuruna katacaksın.Kendi hamuruna yeniden kendi emeğinle şekil vereceksin.Değişim hiç durmayacak. Durmamalı ne zihninde, ne sözünde, ne duygunda ne de davranışlarında. Değişime açık olacaksın. Korkmayacaksın.Dünden farklı değilsen algılarken dünyayı, kibre batmışsın demek ki.Farketmezsen kibrini egonun oyuncağı olursun. Yol alamazsın.Kısır döngüye düşer hep tekrar edersin kendini. Değişim yerine negatife düşersin. Karanlığına düştüğünü nasıl anlar insan?Şikayet ve bahane üretiyorsa sorumlu değil sorunlu olur insan.Sorunun kendisi olan çözümün parçası olamaz.Burası bataklıktır. Artık ne kendine şifadır ne de etrafına.
Bu hayatta ki en büyük başarı kendi ruhuna ulaşarak ona sahip olmaktır.En büyük galibiyet kendi karanlığını yırtıp atmaktır.En müthiş haz içinde ki mücadeleyi kazanmak içsel huzura varmaktır.Bilmek anlamak dengelenmek. Sonrası yol senindir artık.
Hayat bir yoldur deriz. Oysa o yol ruhumuzun yoludur.Bu yol üzerinde yaşadıklarımız, karşılaştıklarımız, bizi bize götüren, tanıtan, gösteren veya öğretendir. Yaşadıklarından ders çıkaranlar, hayatı ve insanları gözlemleyenler, içsel muhakeme yapanlar ve hem kendini hem yaşamı sorgulayanlar illa ki değişir. Dönüşüm ondan sonra ki adımdır.Değişim dışımızdan bizde gördükleridir genellikle.Ama dönüşüm bizim içimizde, kendimizde gördüklerimizle daha çok ilgilidir. Değişen kişi kendisi ile yüzleşmesini yapamazsa dönüşemez. Dönüşüm olmadığında içsel devrim de olmaz. Samimiyet dönüşümle yaratılan bir erdemdir.
Eskiden yolu anlamadığım için yolda beraber yürüdüklerime odaklanırmışım. Yolu anlayınca bakış açın da değişiyor. Yolu anlamak, yolumuza eş arkadaş dost olarak katılanların aynasında kendimizi göre göre oluyor. Neye eh diyoruz, neyi görmezden geliyoruz, neye susup neye bağırıyoruzlar ile şekilleniyoruz. İtiraz bilincimizi buralardan doğuruyoruz. Bazen diyorum iyi ki öylelermiş, iyi ki karşı olmuşlar ki içimizde ki cehveri keşfettik, hâlâ da keşif ediyoruz..Sebeb sonuç diyalektiği ile bakınca şimdi, Sebeb fikirde gerekli bir etken nokta, lâkin kişilerde gereksiz bir detaymış.Zira yolda isen sebeb sadece sensin, onlar sonuç kalmaya demirlemiş oldukları için senin karşına geçmiş.
Karşı olanlara, karşı olduklarına,karşısında durduğun konulara kişilere, karışmadığın şeylere iyi bak.Kaybettiğin onurun da oralardadır, kazandığın kendin de oralardan çıkandır. 
Yol sorar sana, nasıl yürüyeceksin bundan sonra?Sonuçsuzlukla mı? Sonsuzlukla mı?Tabi ki ikincisi..Sonsuzlukla diyorsa iç sesin, değişim ve dönüşümüne karşı çıkanlara karşı çıkmak ibadetim diyeceksin.Yola devam sonsuzlukla..İbadetle…

🙏 Ve Aşkla, Sevgiyle, Adaletle..

#nesrince inadına. ✌️🦋💫🔥💜

Nesrin Arıkan 

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: