317054311
Dolar 27,1196
Euro 28,9089
Altın 1.678,07
BİST 8.000,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla 34°C
Açık
Muğla
34°C
Açık
Cts 34°C
Paz 31°C
Pts 30°C
Sal 25°C

Notice: Undefined variable: showWideSidebar in /var/www/vhosts/bodrumyerelhaber.com/httpdocs/wp-content/themes/neva/parts/widesidebar.php on line 24

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DAİRE BAŞKANLARI BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİNE BODRUM A.D.D İLE BAŞLADI

5 Kasım 2022 01:39
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DAİRE BAŞKANLARI BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİNE BODRUM A.D.D İLE BAŞLADI

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile MUSKİ Genel Müdürlüğünden Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanları , Şube Müdürleri ve Bölge Koordinatör Daire Başkanı Bodrum Atatürkçü Düşünce  Derneğini (ADD) ziyaret etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Dernek binasında gerçekleşen toplantıda ; Bodrum’un sorunları ve çözüm önerileri  konuşuldu , Bodrumda yapılan hizmet çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Yapılan toplantıya Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Bölge Koordinatörlüğü Daire Başkanı Oğuz Kaan Bardakcı , Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daira Başkanı Ünsal Paşalı , Bodrum vektörle mücadele (ilaçlama) biriminden Dilek Ekici ,  Fen İşleri Daire Başkanlığı yol yapım ve bakım Şube Müdürlüğünden tekniker Serkan Çakır  ,  Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü  Süleyman Özdemir , Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığından  Ali Cem Menteş ile ADD Bodrum Şube Başkanı Ümit Baltutan , Alaattin saydam , Vedat Öncel , Gökhan Uras , Kadir Yılmaz ile Nurten Tozlu ile Bodrum Yerel Haber genel yayın yönetmeni Yüksel Ünver katıldı.

2

Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını anlatmak için ”STK’ lar, Dernekler ,Odalar ile çeşitli kurum ve kuruluşları bilgilendirme çalışmaları ‘’ kapsamında yaptığı ziyaretleri Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum şubesini ziyaret ederek başlattı.

Bodrum’un ve vatandaşların sorunlarını belirlemek , ihtiyaçlarına çözüm bulmak , vatandaşların  vektörle mücadeleye katılmalarını sağlamak, evlerinin etrafındaki durgun sular, bahçe eşyaları ve saksılarda sivrisineklerin üreyebileceği konusunda bilgilendirmek için il genelinde ziyaretlerin yapıldığı ,meydan pazar yeri ile AVM’lerde bilgilendirme standları kurulduğu belirtilerek Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından vektörle mücadele çalışmalarının 13 ilçede 210 personel 54 araçla devam ettiği vurgulandı.  

BU ZİYARETLERİ OLUMLU BULUYORUZ

ADD Bodrum Şube Başkanı Ümit Baltutan yaptığı konuşmada : Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Bizleri bilgilendirmek ve çözüm önerilerimizi dinlemek için bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyoruz diyerek ‘’Yapılan çalışmaların olumlu olduğunu ancak bu çalışmaların halkımıza anlatılması konusunda yetersiz kalındığını vurguladı . Başlatılan bilgilendirme ziyaretlerinin  oldukça yararlı olacağını söyledi. Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Daire Başkanlığının devletin verdiği sosyal hizmetten çok daha kaliteli hizmetler yaptığını , vatandaşa yardım konusunda başarılı çalışmalar yapıldığını ifade etti. Bodrumun ulaşım sorununa ciddi çözümler getirildiğini ifade eden Baltutan ; ADD Bodrum Şube Başkanlığı olarak bu konuda üstümüze düşeni yerine getireceğiz , bu ziyaret vesilesiyle iletişimi açık tutacağız , gerektiğinde ihtiyaç duyulan konularda ilgili kurumlardan yardım isteyeceğiz’’ şeklinde konuştu.

HALK KART DESTEĞİ,EVDE BAKIM HİZMETİ VE VEKTÖRLE MÜCADELE DESTEĞİ VERİYORUZ.

Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Daire Başkanı Ünsal Paşalı ise başlatılan ziyaretlerde yaptıkları bilgilendirmeleri ve yoksulluk sınırında olan vatandaşlara verilen halk karttan bahsederek halk kartı kimlere hangi koşullarda verdiklerini anlattı. Yoksulluk sınırının tanımını yapan Ünsal Paşalı ; Muğla sınırları içinde ikamet eden bir ailenin kişi başına düşen geliri asgari ücretin 1/3 ünden düşük ise biz onu halk kart ile destekliyoruz. Bünyemizdeki sosyal hizmet uzmanlarımızın yaptığı araştırma sonucunda 4 kişilik çekirdek bir ailenin geliri 7.200 TL den düşükse halk kart desteğini veriyoruz. Bodrum Konacıktaki hizmet binamızda çalışan arkadaşlarımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı tespit ettiğinde yada Halk kart başvurusu yapıldığında vatandaşın bu hizmetten yararlanmasını sağlıyoruz. Ailedeki kişi sayısı kadar her ay halk kart bağlıyoruz. Bodrum’da yaşayan 267  kişiye halk kart bağlamışız bu rakam oldukça düşük. Bodrum’da vatandaşlarımızın her ne kadar geliri yüksek olsada ihtiyaç sahibi aileler var ve  verdiğimiz destek yeterli değil. İhtiyaç sahibi ailelere ulaşmamız gerekiyor. Ayrıca engelsiz plajlarımız var. Bodrum Kumbahçede , Gümbet’te , Bitez’de ,Turgutreis’te , Gündoğan’da ve Türkbükü’nde var. Engelli vatandaşımız plaja gittiğinde platform ve aparatları kullanarak denize girebiliyor. Engelli nakil araçlarımızla ihtiyaç halinde eğitimli arkadaşlarımızla gerekli hizmeti veriyoruz. Yine 65 yaş üstü vatandaşlarımıza bir teknik ekip ve bir bayan arkadaşımızla bakım hizmeti veriyoruz. Bu hizmetten 761 hane 699 kez faydalandı şeklinde konuştu.

Ayrıca Vektörle mücadele konusunda  bilgiler veren Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Daire Başkanı Ünsal Paşalı Muğla ili vektörlerle mücadele hizmetini Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık Ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde sürdürüyoruz. İlaçlama hizmetleri kapsamında il genelinde Bodrum, Fethiye, Marmaris, Menteşe, Milas ve Ortaca’da olmak üzere toplam 6 hizmet birimimiz bulunuyor. Konusunda uzman bölge sorumlusu , teknik personel ve Biyosidal Ürün Uygulayıcısı sertifikasına sahip saha personeli ve yeterli miktarda teçhizat ile entegre vektör mücadele hizmeti yürütüyoruz.

Bodrum vektörle mücadele (ilaçlama) biriminden Dilek Ekici arkadaşımız bu konuda çalışmalar yapıyor. Vektörle Mücadele ve  Hizmet kapsamında insan sağlığını tehdit eden ve hastalık yayan sivrisinek, karasinek, hamam böceği, kemirgen (fare, sıçan), pire ve bit gibi vektörlerle mücadele ediyoruz. Yapılan araştırma sonucunda  % 85 oranında sivrisineklerin yaşam alanlarımızda (evlerimizde) ürediğini tespit ettik. Vatandaşlarımıza bu konuda uyarılarda ve bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Bahçelerimizde çiçek saksılarında, çöp kovalarında su birikintilerinde sivrisineklerin  ürediğini unutmamalıyız. Muğla bölgesi sivrisinek açısından zor bir bölge. Çalışmalarımızla ve vatandaşlarımızın desteğiyle bu sorunu minimize etmeye , elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ‘Amacımız Vektörlerle mücadele hizmeti kapsamında, halk sağlığını göz önünde tutarak ekolojik dengeyi bozmadan, Dünya Sağlık Örgütü tavsiyeli ve T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ilaçlarla, insanlara hastalık bulaştıran bedensel ve psikolojik rahatsızlık yaratan haşere popülasyonunu kontrol altına almak ve mümkün olduğunca verdikleri ekonomik zarar seviyesini en aza indirgemektir Tüm bunların yanı sıra halkımızın haşerat ve mücadele yöntemleri konularında bilinçlenmesini ve mücadelemizde bizlere destek olmasını sağlamaktır’. Şeklinde konuştu.

BODRUM ULAŞIMINDAKİ SORUNLARA CİDDİ ÇÖZÜMLER ÜRETTİK

1

Muğla B.B. Bodrum Bölge Koordinatörlüğü  Daire Başkanı Oğuz Kaan Bardakcı Bodrum genelinde ciddi çözümler üretmek ,sorunlara müdahale etmek için ekiplerin sahada çalışmalar yaptığını söyleyerek ; 65 yaş üstü vatandaşların Bodrum’daki özel toplu taşıma araçlarına alınmaması şikayetlerinin Muğla Büyükşehir Belediyesine maledildiğini , MBB’nin bu konuya çözüm getirmesinin beklendiğini ifade eden Oğuz Kaan Bardakcı bu konuda konuşulanların doğru olmadığını söyledi.

65 yaş üstü toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmak için verilen kartların Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verildiğini, bu kartları Muğla Büyükşehir Belediyesi‘nin vermediğini belirtti. Bu sorunlara özel toplu taşıma aracı sahiplerine bakanlık tarafından ödenen 65 yaş üstü taşıma ücretinin yapılan zamlara rağmen bakanlığın karşılama oranının % 15 te kalmasının neden olduğunu vurguladı. Bu uygulama ilk çıktığında bakanlık % 85 ini karşılarken bu gün % 15 ini karşılıyor. Özel Toplu taşıma esnafının bu durumdan zarar gördüğü açık. Bu durumun Muğla Büyükşehir Belediyesi‘ne yansıtılması doğru değil. Büyükşehir bu olayın içinde değil , Muğla Büyükşehir Belediyesi bu kartı vermiyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi sadece toplu ulaşım hizmetlerinin usulüne uygun verilip verilmediğini, vatandaşın problemle karşılaşıp karşılaşmadığını denetlemekle görevlidir şeklinde konuştu.

BİZ BODRUM’DA TOPLU TAŞIMAYI CİDDİYE ALIYORUZ

Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü  Süleyman Özdemir Bodrum ilçemizde 45 toplu taşıma aracımız var günlük ortalama 40.000 yaz sezonunda 60.000 yolcu taşıyoruz. Ayrıca Hava alanımıza 15 aracımızla yolcu taşıma hizmeti veriyoruz.Bunların haricinde Bodrum’da 760 adet taksimiz ve 713 adet servis ve öğrenci taşıyan aracımız mevcut .Bodrum otogarımızda Ulaşım Koordinatörlüğümüz var ve 70 personelle  hizmet veriyor. Lokasyonu kalabalık yerlerde kart dolum cihazlarımız ile 27 bayiimiz var. Biz Bodrum’da toplu taşıma yapıyoruz ve bu konuyu ciddiye alıyoruz.Dedi.

ETİKETLER:
Ajans Troya'da genel koordinatör, www.bodrumyerelhaber.com
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: