Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla 16°C
Az Bulutlu
Muğla
16°C
Az Bulutlu
Cts 15°C
Paz 15°C
Pts 14°C
Sal 12°C

Notice: Undefined variable: showWideSidebar in /var/www/vhosts/bodrumyerelhaber.com/httpdocs/wp-content/themes/neva/parts/widesidebar.php on line 24

YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI 6 OCAK’TA

4 Ocak 2023 23:13
<strong>YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI 6 OCAK’TA</strong>

Milas Belediye Meclisi 2023 yılı Ocak ayı olağan meclis toplantısı, 6 Ocak Cuma günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

2023 yılının ilk olağan meclis toplantısı cuma günü Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek. Toplantıda 15 ana gündem maddesi ile 16 imar komisyon raporu görüşülecek. Yılın ilk toplantısı olması dolayısıyla önemli gündem maddelerinin görüşüleceği meclis toplantısı, saat 14.30’da başlayacak. 

Meclis toplantıları, Milas Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanıyor.

 1. Açılış ve yoklama
 1. Belediye Gelirlerinin Kamuya Tahsisinin görüşülmesi, (Mali Hizmetler Müdürlüğü)
 1. Meclis Tatil Ayının görüşülmesi. (Yazı İşleri Müdürlüğü)
 1. 657 Sayılı Kanununa tabi olarak Zabıta görevi yapan personele 2023 yılı Merkezi Bütçe Kanununun K Cetvelinde belirlenen aylık maktu fazla çalışma ücretlerinin ödenmesinin görüşülmesi, (Mali Hizmetler Müdürlüğü)
 1. 5393 sayılı Yasanın 49 ncu maddesinin 7 nci fıkrası gereğince  Belediye Başkan Yardımcılarına 2023 Mali Yılında verilecek ödeneğin belirlenmesinin  görüşülmesi, (Mali Hizmetler Müdürlüğü)
 1. 5393 sayılı Yasanın 25 nci maddesi gereğince Denetim Komisyonuna Üye  seçilmesinin görüşülmesi, (Yazı İşleri Müdürlüğü)     
 1. Milas Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliğinin 4 Bölüm (Yardım Komisyonu oluşumu) 10 ncu maddesi gereği “Sosyal Yardım Komisyonu Belediye Başkanı ya da görevlendireceği Belediye Başkan Yardımcısı Başkanlığında bir Başkan, Sosyal Yardım İşleri Müdürü ile bir Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli ve Belediye Meclisi tarafından seçilecek olan Meclis Üyesi olmak üzere 5 kişiden oluşması gerektiğinden Sosyal Yardım Komisyonunda görev yapmak üzere 2 Meclis Üyesinin seçilmesi talebinin görüşülmesi, (Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü) 
 1. Sayıştay Başkanlığının görüş yazısına istinaden; Milas Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliğinde bulunan Ek:1 formundaki nakdi miktarların yeniden düzenlenmesi talebinin görüşülmesi. (Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü)
 1. Belediyemiz Atatürk Çok Amaçlı Spor Kompleksindeki turnikelerde kullanılacak kart ücretleri ve diğer ücret tarifelerinin yeniden belirlenmesi talebinin görüşülmesi. ( Mali Hizmetler Müdürlüğü)
 1. Akıllı Atık Toplama Ve Kent Temizliği Sisteminin uygulanması ve İlçemizin muhtelif mahallelerinde yaygınlaştırılması amacıyla “Akıllı Atık Toplama ve Kent Temizliği Yönetimi Kapsamında Araç ve Yerüstü Çöp Konteyneri Kiralanması Hizmet Alım İşi” için 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 67. Maddesi gereğince gelecek yıllara yaygın ihale yapılması talebinin görüşülmesi. ( Temizlik İşleri Müdürlüğü) 
 1. İlçemize bağlı mahallelerimizde Adres Kayıt Sisteminde bulunan verilerin Mekansal Adres Kayıt Sistemine entegresinin daha hızlı yapılabilmesi için sahada gerekli olan cadde ve sokaklara Adres Ve Numaralamaya İlişkin Yönetmeliğin 11. Maddesi gereği numara verilmesi talebinin görüşülmesi. (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü) 
 1. Mustafa GÜMÜL’ün; İlçemiz Selimiye Mahallesi 263 ada 1 ve 2 parseline şuyulu bulunan mülkiyeti Belediyemize ait 263 ada 10  parselde kayıtlı arsa vasıflı 71,10m2 büyüklüğündeki taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi, (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü) 
 1. Dursun ÇETİN’in; İlçemiz Selimiye Mahallesi 178 ada 15 parseline şuyulu bulunan mülkiyeti Belediyemize ait 178 ada 20  parselde kayıtlı arsa vasıflı 58,83m2 büyüklüğündeki taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi.(Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)  
 1. Mehmet ÖZER’in; İlçemiz Selimiye Mahallesi 354 ada 18 parseline şuyulu bulunan mülkiyeti Belediyemize ait 354 ada 26  parselde kayıtlı arsa vasıflı 51,77m2 büyüklüğündeki taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi.(Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)
 1. İlçemiz, Ören Mahallesi 156 ada 254 parsel malikleri ilgi dilekçelerinde mülkiyetlerinin çevresinde 10 m ve 7 m genişliklerinde imar yolları bulunduğu, imar yollarının mülkiyetlerine denk gelen kısımlarının kamulaştırılarak yolların çalışır duruma getirilmesi talebinin görüşülmesi. (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü) 
 1. İmar Komisyon raporlarının görüşülmesi
 1. Adele KOCAZORBAZ’ın;  İlçemiz Selimiye Mahallesi 177 ada 13 parseline şuyulu bulunan mülkiyeti Belediyemize ait 177 ada 127  parselde kayıtlı 97,12m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazı satın alma  talebinin görüşülmesi. 
 1. Fen İşleri Müdürlüğünün; İlçemiz Mutluca Mahallesi 1. Soğukkuyu Caddesi üzerinde beton parke taşı ile kaplama işi yapılacağı ancak 155 ada 178 parselin yola terk işlemleri yapılmadığından beton parke taşı ile kaplama işinin yapılamadığı, ekli krokide gösterilen taralı alanın yaklaşık 1119,53 m²lik kısmının yolda kaldığından kamulaştırma işleminin yapılıp yapılamayacağı talebinin görüşülmesi. 
 1. Banu ÖNER’in; İlçemiz Köşk Mahallesi 562 parsel (126 ada 3 parsel) maliki olduğu ve parselinin yan tarafında bulunan mülkiyeti Belediyemize ait 565 parselden (126 ada 4 parsel) 3,00 metre genişliğinde 32,21 uzunluğunda toplam 96,63 m² bedeli karşılığında geçiş hakkı talebinin görüşülmesi. 
 1. Ören Mahallesi 156 Ada 840 parsel maliklerinin, taşınmazlarının imar planı içerisinde kaldığını ve taşınmaz sınırları içerisinde bulunan imar yollarının kamulaştırılması talebinin görüşülmesi. 
 1. Akmercan Muğla Doğalgaz Dağıtım San. Ve Tic.A.Ş.’nin, Doğalgaz dağıtım hatları tatbikat projesi kapsamında 2022 yılında İsmetpaşa Mah. Gençlik Cad. üzerinde ve Mutluca Mah. Yemişlik Sok. üzerinde yer alan imar planında park alanı olarak ayrılan alan Bölge Regülatörü montajı yapılacağı, ayrıca 2023 yılında Mutluca Mah. Dilek Sok. üzerinde ve İsmetpaşa Mah. Kazım Karabekir Cad. üzerinde yer alan imar planında park alanı olarak ayrılan alana Bölge Regülatörünün montajının yapılmasının planlandığı, park alanı olarak ayrılan alanlar içerisine diğer alt ve üst yapılara gerekli olan emniyet mesafelerini sağladıktan sonra Bölge Regülatörlerinin montajlarının yapılarak dışarıdan müdahaleleri önlemek amacıyla etrafının güvenlik için tel çit ile çevrileceği, tel çit ile birlikte her bir Bölge Regülatörünün kapladığı alanın 25 m² olduğu Bölge Regülatörlerinin montajı için gerekli olan izinlerin verilmesi talebinin görüşülmesi. 
 1. Hüküm ve Tasarrufu Milas Belediyesine ait İlçemiz Akyol Mahallesinde kain tapunun 118 ada 45 parsel, 117 ada 1 parsel ve 118 ada 51 parsel numarasında kayıtlı taşınmazların arasında  kalan 6163,97 m² Park Alanın Ekli Peyzaj ve büfe Projesine göre düzenlemenin Yüklenici tarafından yapılarak, Park İçindeki Büfeyi Ekte belirtilen şartlarda 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45 ci maddesi ve 5393 sayılı Belediye Kanunun 18/e maddesi gereği 10 yıl süre ile kira ihalesine çıkartılması talebinin görüşülmesi. 
 1. Oktay ÇAYIRLI ve diğer imza sahiplerinin; İlçemizde bulunan Menteşe Caddesi’nin Turgut Özal Caddesi ile Müştakbey Caddesi arasında kalan kısmının Ali Turhan GÖRGEN Caddesi olarak isminin değiştirilmesi talebinin görüşülmesi. 
 1. Mehmet ÖZKAN’ın;  paraşüt kazası sonucu vefat ederek şehit olan oğlu Kıdemli Başçavuş Ali ÖZKAN’ın evinin bulunduğu sokak olan 4. Çaltılık Sokağı’nın isminin değiştirilerek “Kıdemli Başçavuş Ali ÖZKAN “ Sokak olarak isminin değiştirilmesi talebinin görüşülmesi.
 1. İlçemiz  Beçin (Mutluca) Mahallesinde eski 292 parselde bedelsiz olarak tek edilen 945 m2’lik park alanına “Refik ÖNER” isminin verilmesi  konusunun görüşülmesi
 1. Kılıç Holding A.Ş. nin, İlçemiz Kemikler Mahallesi’nde yer alan tapunun 107 ada 265 parsel numarasında kayıtlı taşınmaz üzerinde hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin 3194 sayılı Kanunun 8. Maddesi uyarınca Belediyemiz Meclisince incelenerek bir karar alınması talebinin görüşülmesi. 
 1. İlçemiz sınırları içinde 6360 Sayılı Kanun öncesi köy statüsünde iken mülga Köy Muhtarlığının talebi üzerine tescil harici alanlarda 442 Sayılı Kanun, 3367 Sayılı Kanun ve 2510 Sayılı Kanun kapsamında onaylanan Köy Yerleşme Planlarının niteliğine ilişkin tereddütler yaşanması sebebiyle Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğünün görüş yazısı da dikkate alınarak, uygulamaların ne yönde olacağı talebinin görüşülmesi. 
 1. İlçemiz Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan daha önceki dönemlerde 3194 Sayılı İmar Kanunu gereğince 5 yıllık İmar Programlarına alınmış olan, ancak bütçe imkanları, iş yoğunluğu, ihale sürecinin tamamlanamaması vb. sebeplerden dolayı gerçekleştirilememiş 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 18. Maddesi ile ilgili yapılacak imar uygulamalarının gelecek dönemler içerisinde yeniden 5 yıllık İmar Programına eklenmesi talebinin görüşülmesi, 
 1. İlçemiz Selimiye Mah. 177 ada 126 parselde kayıtlı bulunan imar planında konut alanında kalan taşınmazın zemin katını Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 19 ncu maddesinin (f) fıkrasının 1 nci bendine göre ticari alan olarak kullanma talebinin görüşülmesi. 
 1. İlçemiz Hacıabdi Mahallesi, 101 ada 39 parsel numaralı taşınmaz üzerinde hazırlanan  1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği teklifinin 3194 sayılı Kanunun 8. Maddesi uyarınca Belediyemiz Meclisince incelenerek bir karar alınması talebinin görüşülmesi. 
 1. İlçemiz  İsmetpaşa Mahallesi, 465 ada 113 parsel numaralı taşınmaz üzerinde hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği teklifinin 3194 sayılı Kanunun 8. Maddesi uyarınca Belediyemiz Meclisince incelenerek bir karar alınması talebinin görüşülmesi
 1. İlçemiz Burgaz Mahallesi, 1004 ada 6-7  parsel numaralı taşınmazlar üzerinde hazırlanan 1/1000  ölçekli uygulama imar planı değişikliği teklifinin 3194 sayılı Kanunun 8. Maddesi uyarınca Belediyemiz Meclisince incelenerek bir karar alınması talebinin görüşülmesi. 
Ajans Troya'da genel koordinatör, www.bodrumyerelhaber.com
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: