Bodrum Haber
mobil uygulama

İŞİMİ ÖĞRENCİLERİMİ GERİ İSTEME HAKKIMI İSTİYORUM

65

İŞİMİ ÖĞRENCİLERİMİ GERİ İSTEME HAKKIMI İSTİYORUM

Eylem yapmanın sınırı nedir , onu öğrenmeye çalışıyorum.Barışçıl bir şekilde bu durumu protesto ediyor ve görevime geri dönmek istiyorum.

Yüksel Ünver/Bodrum Yerel Haber

Bodrum’da meslekten ihraç edilen ilkokul öğretmeni Engin Karataş,Her gün farklı bir eylemle mesleğini geri istiyor.Bu kez Belediye meydanında yere Kuş yemi ile ”Beni sadece öğrencilerim anlar” yazdı.Bu kez çevreyi kirletiyorsun demesinler diye böyle bir yol seçtim diyen Karataş,eylemi bitirdiğimde yemleri süpürüp alacağım,kalanıda zaten kuşlar temizler dedi.

Bodrum’daki Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan evli ve 1 çocuk babası Engin Karataş, geçen 29 Ekim’deki kanun hükmünde kararnameyle kendisi gibi Eğitim- Sen’li 8 öğretmenle birlikte ihraç edilmişti.
Yaptığı eylemler yüzünden sürekli polis tarafından gözaltına alındığını ve yaptığı protesto eylemleri nedeniyle Kabahatler Kanunu’na aykırı davranmaktan para cezası kesildiğini ifade eden Öğretmen Engin Karataş,mesleğimi geri almak için verdiğim bu mücadelede her seferinde ”polise mukavemet”ten,eylemlerimde kullandığım yazılı kağıtlar yüzünden ”çevreyi Kirletme” iddiasıyla ceza yemekten kurtulmak ve sesimi duyurabilmek için her gün farklı bir şey yapmaya çalışıyorum ifadesini kullandı.

BENİ YARGILAMADAN GÖREVDEN ALDILAR

Ohal kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname kapsamında görevden alınan 3500 kişiyle birlikte listede adının olması nedeniyle görevinden alındığını ifade ederek.”Hakkımda açılmış bir soruşturma yok,hakkımda açılmış bir dava yok,beni neden görevden aldınız diye sorduğumda ise;gelen cevapta ”Bilgi veremeyiz” yazıyor.Bu kez ben mahkemeye başvurdum,davamı kabul etmediler.Yargılanmadan görevden attılar,yargıya başvurum engellendi,neden atıldığımı söylemediler diyen öğretmen Engin Karataş,Görevime geri dönmek istiyorum .Bu yüzden de eylemlerime devam ediyorum, edeceğim,barışçıl bir şekilde işimi ve öğrencilerimi istediğimi her gün farklı bir şekilde anlatmaya çalışıyorum şeklinde ifade etti.

Görevden alınan Engin Karataş daha önce yaptığı eylemler nedeniyle bir çok kez gözaltına alınmıştı.
Anlatılanları dinleyen vatandaşların sorularına Karataş, “Fotoğrafımı çekip sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz. Sesimi duyurmama yardımcı olursunuz.” Eylem sırasında açıklama yapan Karataş, “Sesimi duyurmaya çalışıyorum. Bunun için de farklı eylemler gerçekleştiriyorum. Bir çok insanla konuştum. Onlara derdimi anlattım. Onlarla yaşadıklarımı paylaştım. Sesimi duyurmak için bu yolu seçtim. Her gün farklı bir şey yapmaya çalışıyorum.” Artık lütfen sesimi duysunlar” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.