Dünyanın karikatürleri Milta Marina Bodrum Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde buluşuyor!

Aydın Doğan Vakfı’nın bu yıl 33’üncüsünü düzenlediği Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması‘nın jüri üyeleri, Bodrum’da bir araya geldi. Kadına şiddet, çocuk ve eğitim sorunları ile savaş ve göç olaylarının ön plana çıktığı, 44 ülkeden 183 sanatçının 234 eseri, jüri üyelerince değerlendirmeye alındı.

Açılışı Işıl Club‘da gerçekleşen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan eserler 21 Haziran 2016 Salı gününe kadar Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’de sergilenecek.

Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkan Candan Fetvacı’nın da katıldığı, Arjantinli Marlene Pohle’nin başkanlığını yaptığı seçici kurulda; Ercan Akyol, Gülse Birsel, Assunta Toti Buratti (İtalya), Latif Demirci, Selçuk Demirel, Yalda Hasheminezhad (İran), Anita Kunz (Kanada), Piyale Madra, Tan Oral ve Elena Ospina (Kolombiya) yer aldı.

Sanatçıların eserlerini 15-21 Haziran tarihleri arasında Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde ziyaret edebilirsiniz.

Loading...