Toprak Ev’de Gülsin Onay’dan muhteşem konser

Toprak Ev konserlerine Piyanist Gülsin Onay konuk oldu.Denizbank ana sponsorluğunda sürdürülen 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında bu yıl ilk defa düzenlenmeye başlanan

Festivalin de sanat danışmanı olan Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay, Toprak Ev’i dolduran klasik müzikseverlere Gümüşlük sahilinde unutulmaz bir gece yaşattı.

Festival bünyesinde gerçekleştirilen butik konserler serisi, Bodrumlular ve yaz tatilini geçirmek için bölgeye gelen ziyaretçiler tarafından büyük ilgiyle izleniyor. Sanatçı Toprak Ev’deki konserinde, Ludwig van Beethoven, Frédéric Chopin, Maurice Ravel, Ahmed Adnan Saygun ve César Franck’ın yapıtlarından oluşan bir repertuarla izleyenlerin karşısına çıktı. Konser alanını dolduran 300 civarındaki klasik müziksever, sanatçının sihirli parmaklarından çıkan notalarla büyülendi.

Piyanist Gülsin Onay, konserine Ludwig van Beethoven’un, “32 Variations in C minor, WoO 80” adlı eseriyle başladı. Onay, bu eserin ardından yine aynı bestecinin “Andante Favori WoO 57”başlıklı yapıtını seslendirdi. Toprak Ev’i dolduran klasik müzikseverler daha sonra Chopin’in “Nocturne in E flat major, op.9 no.2” ve “Polonaise in A flat major, op.53” adlı yapıtlarını Gülsin Onay’ın yumuşak tuşeleriyle dinleme fırsatı buldular.

Konser aradan sonra Maurice Ravel’in, “Ondine” (from Gaspard de la Nuit, M.55)” adlı yapıtıyla devam etti. Hocası A.A. Saygun’un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanımlanan Gülsin Onay, programa büyük bestecinin, “İnci’nin Kitabı” (Inci’s Book) Op.10 adlı yapıtıyla devam etti. Bu eser, İnci (Calme); Afacan Kedi (Giocoso); Masal (Misterioso); Kocaman Bebek (Animato); Oyun (Animato); Ninni (Tranquillo) ve Rüya (Calme) adlı başlıklardan oluşuyordu. Onay, programda son olarak, César Franck’ın, “Prélude, Choral et Fugue, FWV 21” adlı eserine yer verdi. Toprak Ev’i dolduran sanatseverlerin yoğun isteği ile tekrar sahneye gelen Gülsin Onay, iki defa bis yaparak geceyi sonlandırdı.

Festivalin sponsorları;
13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline ana sponsor olarak destek veren Denizbank’ın yanı sıra Bridgestone, Kumda Gitar konserlerinin; Bosch ise Taşta Klasik konserlerinin ana sponsorluğunu üstleniyor. Norveç Büyükelçiliği etkinlik sponsoru olarak festivale destek veriyor. T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve BODTO, festivalin kurumsal sponsorları arasında yer alırken; THY, festivalin resmi ulaşım sponsorluğunu; Roots of Highlife ve Cactus Hotels ise konaklama sponsorluğunu; Piernet sosyal medya sponsorluğunu üstleniyor. Ayrıca Uludağ İçecek, Türkmen Çiçekçilik, Sibel Senna Landscape Design, Music Norway, Mas Matbaa, Mimoza, Limon Gümüşlük, Umurbey Wineyards, Permisan Perde, Julius Meinl Coffee ve Çıngıloğlu festivalin servis sponsorları arasında yer alıyor.

Loading...